آخرین آمار شیوع سرطان در كشور اعلام شد

بشترین نوع سرطان میان زنان و مردان ایرانی

بشترین نوع سرطان میان زنان و مردان ایرانی

به گزارش پاراسول معاون بهداشت وزیر بهداشت،  سرطان پستان را شایع ترین نوع این بیماری میان زنان و سرطان معده را شایع ترین نوع میان مردان اعلام نمود.به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا رییسی در همایش ملی مبارزه با سرطان با اشاره به موفقیت وزارت بهداشت در زمینه تدوین گزارش كشوری ثبت سرطان اظهار نمود: وزارت بهداشت موفق شد عدد حدودا دقیقی از آمار مبتلا شدن به سرطان بر مبنای اصلاح فرایندهایی كه طی چهار سال قبل انجام شد، به دست آورد. با عنایت به برطرف شدن مشكلات ثبت سرطان، عرضه آمارهای این حوزه تا آخر سال ۹۷ به روز خواهد شد. دستورالعمل این برنامه ملی تدوین و ابلاغ گردیده است و سامانه یكپارچه مدیریت اطلاعات هم به همین منظور آماده شد و كمك كرد اطلاعات به روزی در زمینه ثبت سرطان داشته باشیم.

وی ادامه داد: این اطلاعات از ۲۷ استان جمع آوری و تایید شده و تنها چهار استان دیگر باقی مانده است. بنابر گزارش كشوری ثبت سرطان سال ۹۳، تعداد كل سرطان در كشور در ۳۱ استان، ۱۰۹ هزار مورد اعلام شده است. تعداد موارد جدید هم ۱۵۴ نفر در هر صد هزار نفر در سال ۹۳ گزارش شده است. شایع ترین سرطان ها در زنان سرطان پستان با ۳۱. ۳ در هر صد هزار نفر، روده بزرگ ۱۱ در صدهزار نفر، پوست ۱۱در صد هزار نفر، معده ۹. ۸ و تیرویید ۷در صد هزار نفر بوده است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت افزود: نخستین سرطان در مردان سرطان معده است كه میزان شیوع آن ۲۲ در هر صد هزار نفر جمعیت اعلام شده است. پس از آن سرطان پوست با ۱۸. ۶، پروستات ۷ تا ۱۶، روده بزرگ ۱۵ و مثانه ۱۳ در هر صد هزار نفر جمعیت گزارش شده است. 

1396/11/07
18:51:24
5.0 / 5
5375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است