مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تاكید كرد

مدیریت هزینه رویكرد اصلی سازمان بیمه سلامت ایران

مدیریت هزینه رویكرد اصلی سازمان بیمه سلامت ایران

پاراسول: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، مدیریت هزینه را رویكرد اصلی این سازمان خواند و اظهار داشت: تنها با تامین منابع مالی نمی توان مشكلات فراروی سازمان را مرتفع كرد؛ ازاین رو باید نگاه و راه حل های جدیدی اتخاذ نماییم و موثرترین اقدام، مدیریت هزینه است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، مهندس طاهر موهبتی در دیدار با كاركنان اداره كل بیمه سلامت استان خراسان رضوی اظهار داشت: مهم ترین چیزی كه بعنوان عضوی از خانواده سازمان بیمه سلامت ایران باید به یكدیگر یادآوری نماییم، غنیمت دانستن روزهایی است كه خداوند به ما توفیق داده تا در حوزه سلامت منشاء اثر باشیم.
وی ادامه داد: سلامت اداری تنها مربوط به مسائل مالی نیست. ما باید دوستی و صمیمیت ها را در سازمان تقویت نماییم كه متاسفانه گاها به فراموشی سپرده می گردد.
موهبتی تصریح كرد: سازمان بیمه سلامت ایران دستگاهی خدماتی است كه باید به مردم خدمت خوب عرضه نماید. اگر كار مراجعین را به خوبی انجام دهیم علاوه بر رضایت آنان، رضایت خدا را هم به دنبال خواهد داشت. حوزه سلامت متفاوت با سایر حوزه ها است؛ چون كه در این حوزه دعای مردم طور دیگری اثر می كند.
وی اظهار داشت: همانطور كه ارائه خدمت مطلوب و موثر در حوزه سلامت اثر فوق العاده مثبتی به حساب می آید، اثر منفی آن هم فوق العاده خواهد بود. ازاین رو باید قدر این حوزه را بدانیم و از كار مردم گره گشایی نماییم. انتظار ما این است كه حتما این موارد را جدی بگیریم.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینكه باید در داخل سازمان نگاه مان به همكاران را ارتقاء بخشیم، اضافه كرد: هر رفتاری كه نیروی انسانی انجام دهد تا سال ها بر ذهن می ماند. باید در برنامه ریزی هایمان به نیروی انسانی اصالت بدهیم تا باور كند كه ما در سازمان برای او احترام قائل هستیم؛ چون كه این نگاه منجر به توسعه و برنامه ریزی موثر در سازمان می گردد.
وی بر معیشت و رفاه كاركنان سازمان هم تصریح كرد و اظهار داشت: در صورتی می توان از كارمند انتظار داشت به مشتری احترام بگذارد كه ما هم به همان اندازه به او احترام بگذاریم.
موهبتی با اشاره به تعریف بسته فرهنگی و رفاهی در سازمان بیان كرد: فرهنگ و جایگاه سازمانی برای ما بسیار مهم است. به منظور افزایش كارایی كاركنان، سازمان باید برای سلامتی، رفاه و نشاط، شایسته سالاری، استقرار نظام نتیجه و محصول و بخصوص ارتقای مهارت كاركنان تلاش كند. یكی از مشكلات ما در نظام اداری این است كه ما مهارت ها را افزایش نداده و تنها انباشت علمی می كنیم؛ در حالیكه ما امروز به انباشت علم نیاز نداریم. مهارت زندگی، ارتباطات و... كه در زندگی اثرگذار است، باید سرلوحه كار ما در سیستم اداری و دولتی باشد تا یاد بگیریم كه چگونه تعلق سازمانی را افزایش دهیم.
بنابر اعلام روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران، وی ادامه داد: تعالی سازمان زمانی محقق می گردد كه ماموریت سازمان به خوبی اجرا شود. ماموریت سازمان زمانی محقق می گردد كه شما اهداف كلان و كلی را در قالب برنامه و پروژه احصاء كرده باشید و تنها در این صورت است كه در برنامه هایمان موفق خواهیم شد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینكه این سازمان طی چهار ماه گذشته موفق به تزریق ۷ هزارو ۴۰۰ میلیارد تومان در این بخش شده است، اظهار داشت: این در شرایطی است كه در شش ماهه اول سال، ۲ هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان به سازمان منابع اختصاص داده شده بود.
وی در انتها صحبت هایش اظهار داشت: اگر مطالبات را پرداخت نكنیم، نه تنها سازمان بلكه دفترچه ها هم بی اعتبار خواهد شد. برای دریافت وجوه مطالبه گران باید نهایت تلاش خویش را به كار ببریم.1396/11/12
15:23:54
5.0 / 5
5357
تگهای خبر: سلامت , علم , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است