بدهی 16 میلیارد تومانی بیمه ها به بیمارستان های جنوب كرمان

بدهی 16 میلیارد تومانی بیمه ها به بیمارستان های جنوب كرمان

پاراسول: معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی جیرفت اظهار داشت: بیمه های تجاری 16 میلیارد تومان به بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشكی این شهرستان بدهكار هستند.


«علی سالاری مقدم» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا به پرداخت نشدن مطالبات وزارت بهداشت از جانب بیمه ها اشاره نمود و اضافه كرد: با وضعیت موجود، ادامه درمان مصدومان حوادث ترافیكی با مشكل مواجه شده است.
وی با گلایه شدید از پایبند نبودن بیمه های تجاری به تعهدات خود در پرداخت هزینه های مصدومان ترافیكی ادامه داد: با عنایت به مشكلات موجود در حوزه درمان، همه مصدومان ترافیكی در بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشكی جیرفت بصورت مجانی مداوا می شوند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی جیرفت اظهار نمود: بیمه های تجاری با وجود دریافت مستقیم پول از مردم و انباشت آن در حساب های خود، از پرداخت 10 درصدی هزینه های درمان بیماران بر مبنای ماده 92 قانون برنامه ششم توسعه خودداری می كنند و این در شرایطی است كه بیمارستان های ما توان خرید دارو و تجهیزات پزشكی را ندارند.
سالاری مقدم اضافه كرد: 10 درصد هزینه درمان باید در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار گرفته و از محل آن، بدهی بیمارستان پرداخت شود.
وی اظهار داشت: طبق قانون، بیمه های تجاری باید ۱۰ درصد منابع حاصله از فروش بیمه را به حساب وزارت بهداشت و درمان واریز نمایند تا بیماران تصادفی در بیمارستان های دولتی مجانی درمان شوند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی جیرفت خاطرنشان كرد: هم اكنون بدهی 16 میلیارد تومانی بیمه ها به بیمارستان های زیرمجموعه این دانشگاه، خدمت رسانی به بیماران را با مشكل مواجه كرده است.
سالاری مقدم خاطرنشان كرد: حجم فراوان مطالبات باعث می گردد این بیمارستان ها دیگر توان عرضه خدمات مطلوب به مصدومان حوادث ترافیكی را نداشته باشند و در صورت ادامه این روند قادر به خدمت رسانی نخواهند بود.
«رضا رضایی» رئیس اداره بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت هم اخیراً برای چندمین مرتبه نسبت به عملكرد بیمه های تجاری در خصوص واریز نكردن سهم ۱۰ درصدی وزارت بهداشت در درمان مصدومان ترافیكی انتقاد كرده است.
هم اكنون بیشتر بیمارستان های استان های كشور با این مشكل مواجهند و مطالبات بیمارستان ها از بیمه های تجاری، سابقه دیرینه ای دارد و تنها مربوط به سال های اخیر نیست.1396/12/05
19:33:05
5.0 / 5
4935
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است