محققان هشدار می دهند؛

نشستن طولانی مدت با مرگ ناشی از ۱۴ بیماری مرتبط می باشد

نشستن طولانی مدت با مرگ ناشی از ۱۴ بیماری مرتبط می باشد

پاراسول: مطالعات نشان داده است نشستن طولانی مدت منجر به مرگ می گردد حتی اگر فرد به صورت منظم ورزش كند.ّّّبه گزارش پاراسول به نقل از مهر، طبق اعلام انجمن سرطان آمریكا افرادی كه ۶ ساعت یا بیشتر در روز می نشینند در مقایسه با كسانی كه كمتر از ۳ ساعت می نشینند، ۱۹ درصد بیشتر در معرض مرگ زودهنگام قرار دارند.
محققان عنوان می كنند نشستن طولانی مدت با استفاده از ۱۴ نوع بیماری منجر به مرگ می شود: سرطان؛ بیماری قلبی؛ سكته؛ دیابت؛ بیماری كلیوی؛ خودكشی؛ بیماری مزمن انسداد ریه؛ بیماری ریوی؛ بیماری كبد؛ زخم معده و سایر بیماری های گوارشی؛ پاركینسون؛ آلزایمر؛ اختلالات عصبی؛ و اختلالات عضلانی اسكلتی.
«آلپا پاتل»، پژوهشگر ارشد و مدیر استراتژیك انجمن سرطان آمریكا، در این باره می گوید: «پیام ساده این مطالعه این است كه همه ما باید تحرك بیشتری داشته باشیم.»
وی در ادامه می افزاید: «هرچقدر كمتر بنشینید، برای سلامت تان بهتر خواهد بود. پس از هر یك ساعت نشستن، ۲ دقیقه ایستادن، تحرك داشتن یا انجام حركات كششی می تواند باعث بهبود كلسترول، قندخون و فشارخون شود.»
مطالعات قبلی توسط محققان استرالیایی نشان داده است ۹۰ درصد زمان غیركاری با بی تحركی می گذرد كه بیش از نیمی از آن صرف تماشای تلویزیون یا نشستن پشت كامپیوتر می گردد.
به گفته پاتل هنوز مشخص نمی باشد كه چرا نشستن طولانی مدت شرایطی ناسالم می باشد. یك احتمال این است افرادی كه زمان بیشتری را در كاناپه سپری می كنند دارای سایر رفتارهای ناسالم نظیر مصرف میان وعده های بیشتر هستند.
بعلاوه، نشستن طولانی مدت با میزان بالاتر تری گلیسیریدها، قندخون، فشارخون و انسولین مرتبط می باشد. نشستن همینطور با التهاب ناشی از چاقی هم مرتبط می باشد.
این پیامدها شاید بتواند دلیل نشستن را با مرگ ناشی از بیماری های قلبی، كبدی و كلیوی و همینطور سرطان، دیابت و بیماری انسداد ریه توضیح دهد.
همچنین هنوز دلیل ارتباط مرگ به خاطر خودكشی، پاركینسون و آلزایمر و همینطور اختلالات عصبی و عضلانی-اسكلتی با نشستن طولانی مدت مشخص نمی باشد. این احتمال وجود دارد كه خود این مشكلات منجر به نشستن طولانی مدت می شوند.
افزایش ریسك مرگ ناشی از نشستن طولانی مدت در میان بیماری ها متفاوت می باشد و شامل ۱۰ درصد برای سرطان تا ۶۰ درصد برای بیماری های اسكلتی-عضلانی می گردد.
در این مطالعه، تیم تحقیق داده های حدود ۱۲۸ هزار زن و مرد را جمع آوری كرد. در شروع مطالعه، همه افراد فاقد هرگونه بیماری مزمن حاد بودند. در طول ۲۱ سال پیگیری وضعیت این افراد، حدود ۴۹ هزار نفر جان شان را از دست دادند.

1397/04/15
13:12:23
5.0 / 5
4887
تگهای خبر: بیماری , سالم , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است