مهمترین اخبار اداره اجتماعی ایسنا

از افزایش وام ضروری بازنشستگان تا برخورد گشت ارشادی در مبحث حجاب جوابگو نیست

از افزایش وام ضروری بازنشستگان تا برخورد گشت ارشادی در مبحث حجاب جوابگو نیست

پاراسول: افزایش وام ضروری بازنشستگان، برخورد گشت ارشادی در مبحث حجاب جوابگو نیست، راهكارهای طبیعی برای كاهش وزن و چرایی خروج «سختی كار» و «حق عائله مندی مجردها» از فیش های حقوقی فرهنگیان از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در شانزدهمین روز تیرماه هستند.به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، اداره اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران امروز شنبه (۱۶تیر) ۵۹ خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است كه مهمترین آن ها به همراه لینك در زیر آمده است كه با كلیك روی هر تیتر، متن كامل خبر قابل دسترسی است:

افتتاح مجتمع فوریت های اجتماعی تهران/جمع آوری ۵۰۰۰ معتاد متجاهر پایتخت طی یك ماه

عیسی فرهادی - فرماندار تهران - از شروع به كار مجتمع فوریت های اجتماعی شهر تهران با همكاری ۱۲ دستگاه اطلاع داد و اظهار داشت: از امروز كار جدیدی در حوزه فوریت های اجتماعی انجام می گیرد و آن هم افتتاح مجتمع فوریت های اجتماعی است كه با حضور تمامی نمایندگان دستگاه های اجرایی كار خویش را به منظور پیشگیری و ساماندهی انجام می دهد.

جنجال یك دستورالعمل برای اتاق های عمل

ابلاغ دستورالعمل وزارت بهداشت درباره «فرآوری مجدد و ایمن وسایل پزشكی» و واكنش های مثبت و منفی به آن در هفته ای كه گذشت، باز هم بحث سلامت مردم آن هم در اتاق های عمل را بر سر زبان ها انداخت. در شرایطی كه برخی ها این دستورالعمل را صرفه جویی ارزی و ریالی در اتاق های عمل می خوانند اما جامعه جراحان با آن موافق است و وزارت بهداشتی ها هم در اظهاراتی جداگانه اصرار دارند كه این دستورالعمل مبحث جدیدی نیست و ربطی به تحریم ها ندارد. به هر حال در این دستورالعمل به روش ضد عفونی و فرآوری مجدد وسایل پزشكی نیمه حیاتی و تجهیزات جانبی - نه یكبار مصرف - اشاره و بر حفظ موازین پیشگیری و كنترل عفونت تاكید گردیده است.

چالش حقوقی مادران در رضایت برای جراحی كودكان

مادر مرهم دردهای كودكش است، علت بی قراری هایش را می شناسد و برای درمان این رنج ها خویش را به آب و آتش می زند اما طبق قانون مجازات اسلامی، بدون حضور پدر، رضایتش تاثیری در درمان جگرگوشه اش ندارد. طبق ماده ۴۹۵ قانون مجازات اسلامی در مواردی كه امكان دریافت رضایت از بیمار ممكن نباشد، باید از «ولی» او تحصیل برائت شود. تبصره دو این ماده هم می گوید «ولی» بیمار اعم از «ولی خاص» است مانند پدر و ولی عام كه مقام رهبری است. در موارد فقدان یا عدم دسترسی به ولی خاص، رییس قوه قضاییه با استحضار رهبری و تفویض اختیار به دادستان های مربوطه می تواند این رضایت را عرضه نماید ازاین رو طبق حكم قانون اگر كودكی نیاز به اقدام درمانی داشته باشد، تنها پدرش و پس از آن ولی عام او می توانند رضایت به درمان دهند و رضایت مادر در این زمینه تاثیری ندارد.

برخی محدودیت ها در اجرای كنسرت زنان سلیقه ای است/ برخورد گشت ارشادی در مبحث حجاب جوابگو نیست

معصومه ابتكار- معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور- با اشاره به حضور خانواده ها در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی تیم ملی در جام جهانی نسبت به حل كامل این مساله ابراز امیدواری كرد و اظهار داشت: در مورد این مورد شیوه نامه ای به كمیسیون دولت آمد و مورد وفاق قرار گرفت. بعد هم قرار بر این شد كه محوریت كار روی این مورد بر عهده وزارت ورزش و جوانان باشد تا برای فراهم كردن شرایط در ورزشگاه ها، امكان حضور زنان از نظر فضای نشستن، مسیرهای عبور و مرور، سرویس های بهداشتی و... فراهم گردد. استانداردسازی هایی هم لازم است تا امكان حضور زنان فراهم گردد. مساله دیگر هم در مورد فضای فرهنگی است. نگرانی ای كه آقایان و حتی خانم ها دارند این است كه گاهی فضا و ادبیاتی در ورزشگاه ها وجود دارد كه حضور خانم ها با چنین ادبیاتی، شأن زنان را دچار خدشه نكند اما باید روی این مسأله كار كرد و این كار هم شدنی است.

افزایش وام ضروری بازنشستگان/ توزیع رفاه كارت یك میلیونی از شهریور

جمشید تقی زاده - مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری - خبرهای خوبی درباره وام ضروری بازنشستگان داشت و اعلام نمود: با همكاری بانك صادرات شمار وام گیرندگان از ۳۰۰ هزار نفر به ۴۰۰ هزار نفر و مبلغ آن از ۴ به ۵ میلیون تومان افزایش می یابد و از شهریور ماه ۵ میلیون وام به ۴۰۰ هزار بازنشسته تعلق می گیرد.

دانش آموزان دیرآموز به مدارس عادی می روند/ شناسایی بیش از ۲۰۰۰ دانش آموز اوتیسمی

محمدحسن عظیم عراقی - معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور- با اشاره به شناسایی بیش از ۲۰۰۰ دانش آموز مبتلا به اوتیسم و ۶۵ هزار دانش آموز دیرآموز اظهار داشت: دیرآموزها به مدارس عادی می روند و معمولا نیازی نیست به مدارس استثنایی بیایند. درباره دانش آموزان دیرآموز مهم می باشد كه با آنها در سنین خاص كار شود.

دمای كشور در تابستان امسال با سال های گذشته فرقی ندارد

ایمان بابائیان - سرپرست پژوهشكده اقلیم شناسی دمای كشور - با اشاره به اینكه در طول فصل تابستان با میانگین بلندمدت تفاوت چندانی نخواهد داشت، در مورد بارندگی های این فصل اظهار نمود: مطابق معمول در تابستان به استثنای استان های ساحلی دریای خزر و جنوب و جنوب شرق بارشی در سطح كشور نداریم.

وی در مورد شرایط دمای كشور در طول فصل تابستان خاطرنشان كرد: میانگین دمای هوا در تابستان امسال در بیشتر استان ها تفاوت چندانی با میانگین بلندمدت ندارد و تنها دراستان های واقع در جنوب شرق و شرق كشور حدود یك درجه بیش از نرمال خواهد بود.

ترافیك صبحگاهی تهران امروز زودتر آغاز شد

سرهنگ حسن عابدی - جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ - اظهار داشت: با عنایت به تغییر ساعات كاری اداره ها ترافیك صبحگاهی امروز تهران زودتر شروع شد و اوج بار ترافیك صبحگاهی از ساعت ۶ تا ۶ و ۳۰ دقیقه بوده است.

وی با اشاره به تغییر ساعات كاری ادارات شهر تهران، در مورد وضعیت ترافیكی تهران در اولین روز تغییر ساعات ادارات تهران اظهار نمود: با عنایت به این تغییر بار ترافیكی صبحگاهی زودتر شروع شده و برخی از معابر كه ترافیك صبحگاهی آن ها از ساعت ۷ یا ۸ شروع می شد، امروز زودتر از این ساعت بار ترافیكی را تجربه كردند. همینطور بار ترافیكی ورود به شهر تهران زودتر شروع شده و بدون مشكل در حال جذب شدن است. ضمن اینكه اوج بار ترافیكی صبحگاهی هم از ساعت ۶ تا ۶ و ۳۰ دقیقه بوده است.
پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:
افزایش وام ضروری بازنشستگان/ توزیع رفاه كارت یك میلیونی از شهریور
برخی محدودیت ها در اجرای كنسرت زنان سلیقه ای است/ برخورد گشت ارشادی در مبحث حجاب جوابگو نیست
راهكارهای طبیعی برای كاهش وزن
جنجال یك دستورالعمل برای اتاق های عمل
چرایی خروج «سختی كار» و «حق عائله مندی مجردها» از فیش های حقوقی فرهنگیان1397/04/17
13:37:04
5.0 / 5
4667
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است