محققان بریتانیایی عنوان می كنند؛

قرص های خواب گزینه مناسبی برای مبتلایان به زوال عقل نیست

قرص های خواب گزینه مناسبی برای مبتلایان به زوال عقل نیست

پاراسول: مطالعه جدید نشان داده است دادن قرص های خواب به بیماران مبتلا به دمانس یا زوال عقل باعث افزایش ریسك شكستگی استخوان در آنها می گردد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، محققان در این مطالعه، داده های حدود ۳۰۰۰ بیمار مبتلا به زوال عقل را كه داروهای خواب zolpidem، zopiclone و zaleplon (معروف به داروهای Z) مصرف می كردند را با حدود ۱۷۰۰ بیماری كه دارو مصرف نمی كردند مقایسه كردند.
مطالعه نشان داد افرادی كه داروهای خواب مصرف می كردند ۴۰ درصد بیشتر در معرض هر نوع شكستگی قرار داشتند و هرچقدر دوز دارو مصرفی بیشتر می شد این ریسك هم افزایش می یافت.
محققان اذعان می كنند شكستگی، بویژه شكستگی لگن، باعث افزایش ریسك مرگ زودهنگام می گردد.
«كریس فاكس»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایست آنگلیا بریتانیا، در این باره می گوید: «حدود نیمی از افراد مبتلا به زوال عقل، با مشكل خواب روبرو هستند و اغلب در طول شب از خواب بیدار می شوند. این مسئله می تواند به شدت بر كیفیت زندگی بیمار و همینطور افراد مراقب بیمار تاثیر گذارد.»
وی در ادامه می افزاید: «داروهای Z معمولا برای كمك به درمان بیخوابی تجویز می شوند اما تصور می گردد این داروها باعث افزایش گیجی و مشكلات دیگری همچون زمین خوردن و شكستگی می گردد. افراد مبتلا به زوال عقل بسیار در این زمینه صدمه پذیر هستند.»
فاكس می گوید: «توصیه می نماییم افراد مبتلا به زوال عقل اگر می توانند اختلال خواب شان را مدیریت كنند، تا حدامكان از مصرف داروهای Z اجتناب نمایند.»

1397/05/10
14:45:29
5.0 / 5
4534
تگهای خبر: دارو , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است