سخنگوی سازمان غذا و دارو:

مكمل تغذیه ای و ورزشی، كالای اساسی نیست

مكمل تغذیه ای و ورزشی، كالای اساسی نیست

پاراسول: سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره تخصیص یا عدم تخصیص ارز ترجیحی دولتی به مكمل های تغذیه ای عنوان كرد: مكمل های تغذیه ای، رژیمی و ورزشی از ابتدای تغییر مقررات ارزی و تخصیص ارز دولتی به دارو، تجهیزات و ملزومات پزشكی هم گروه هدف ارز دولتی نبودند و كماكان هم نخواهند بود.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دكتر كیانوش جهانپور با بیان این مطلب اظهار داشت: مكمل های تغذیه ای، رژیمی و ورزشی، به طور كلی در دسته داروها و كالاهای استراتژیك و اساسی بشمار نمی روند. ازاین رو قیمت آن هم مشمول كمیسیون قیمت گذاری و تخصیص ارز دولتی و ترجیحی نبوده و نخواهد بود و در این خصوص اتفاق جدیدی رخ نداده است.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، مشاور اطلاع رسانی رییس سازمان غذا و دارو تصریح كرد: بیش از ۴۶ مكمل با تولید مشابه داخلی در حد حداقل نیمی از روند مصرف قبلی كشور ممنوع الورود شده، صدور مجوز واردات و IRC جدید برای واردات مكمل های آمریكایی از هر نوعی هم ممنوع شده و فرآیند قیمت گذاری آنها هم با تعامل سندیكاهای مربوطه و خارج از كمیسیون قیمت گذاری سازمان غذا و دارو انجام می شده است و تا حد ممكن این روال ادامه خواهد یافت.1397/05/20
15:00:05
5.0 / 5
5180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است