مدیرعامل شركت داروسازی سُها خبر داد:

توقف صادرات دارو به افغانستان و عراق، مشكل كمبود نقدینگی داریم

توقف صادرات دارو به افغانستان و عراق، مشكل كمبود نقدینگی داریم

پاراسول: مدیرعامل شركت داروسازی سُها از توقف صادرات دارو به دو كشور افغانستان و عراق بر مبنای سیاست های جدید كشور اطلاع داد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، كامران یوسفی در حاشیه بازدید خبرنگاران از كارخانجات دارویی هلال احمر اظهار داشت: شركت داروسازی سُها در حدود ۱۰۳ قلم دارو تولید می كند كه در بسته های قلبی عروقی، گوارشی، مُسكن های عضلانی، روانگردان ها و... قرار دارد.
وی با تاكید بر اینكه خطوط تولیدی ما كاملا فعال است، اضافه كرد: تلاش می نماییم وقفه ای در فرآیند تولید اتفاق نیفتد اما مشكلات كمبود نقدینگی و نرخ ارز و همینطور تامین مواد اولیه برای تولید دارو را پیش رو داریم.
یوسفی از دستگاه های بالادستی همچون بانك مركزی و وزارت بهداشت درخواست نمود زمینه های دریافت مطالبات شركت های دارویی را فراهم آورند تا مشكلات نقدینگی آنها حل شود.
وی افزود: متاسفانه با وضعیتی مواجه شده ایم كه برای تامین ملزومات مورد نیاز داخلی بیشتر از ملزومات وارداتی مشكل داریم به صورتی كه در تامین جعبه، بروشور، كارتن و... ما می بایست خرید نقدی داشته باشیم كه همین مسئله بار مالی سنگینی برای ما دارد.
مدیرعامل شركت داروسازی سها با بیان این مطلب كه تابحال در ارتباط با كمبود مواد اولیه با مشكل مواجه نشده ایم، اضافه كرد: بخشی از مواد اولیه در گمرك است و مشغول ترخیص آنها هستیم.
وی با بیان اینكه مطالبات ما از شركت های پخش دارو كماكان باقی مانده است، اظهار داشت: مشكلی كه وجود دارد این است كه شركت های پخش دارو هم به علت اینكه بیمارستان های طرف حساب آنها قادر به پرداخت مطالبات این شركت ها نیستند، در نتیجه دریافت مطالبات ما از شركت های پخش هم با مشكل مواجه شده است.
وی سهم شركت داروسازی سها از بازار تولید دارو در داخل را حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد اعلام نمود و اظهار داشت: ما به دو كشور افغانستان و عراق صادرات داریم كه با عنایت به سیاست های كشور هم اكنون این صادرات متوقف شده است.
وی حجم صادرات به دو كشور افغانستان و عراق را بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار اعلام نمود و اظهار داشت: سهم صادرات به این دو كشور در حدود ۵ تا ۶ درصد تولیدات ما را شامل می گردد.
به گفته یوسفی، ۳۰ تا ۴۰ درصد مواد اولیه مورد نیاز برای تولید دارو در شركت داروسازی سها وابسته به واردات است و مابقی با استفاده از شركت های داخلی تامین می گردد.
وی اضافه كرد: خوشبختانه در تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی تابحال هیچ كمبودی نداشته ایم و هر چقدر توانسته ایم ثبت سفارش انجام داده ایم.

1397/06/20
13:43:15
5.0 / 5
4490
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است