توجه به نیازهای مناطق محروم در حوزه سلامت از اولویت های وزارت بهداشت

توجه به نیازهای مناطق محروم در حوزه سلامت از اولویت های وزارت بهداشت

پاراسول: معاون اجتماعی وزارت بهداشت اظهار داشت: بدون همكاری های بین بخشی و همراهی سایر سازمان هایی كه عملكرد آن ها به شكلی با سلامت مردم مرتبط می باشد، نمی توانیم به سلامت مطلوب در جامعه دست پیدا نماییم.به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا دكتر سیدمحمدهادی ایازی درمورد جزئیات سفر به زاهدان و ایرانشهر اظهاركرد: حدود ۷۵ درصد از موضوعات مربوط به سلامت خارج از حیطه مسئولیتی مدیریت نظام سلامت است. از طرفی خیلی از مردم درواقع در مورد مخاطرات سلامتی اطلاعی ندارند و نمی دانند چگونه رفتار كنند تا صدمه جدی به سلامتی آنان وارد نشود. لازمه این امر ارتقای سواد سلامت و تغییر سبك زندگی مردم است.

وی اضافه كرد: بطور قطع بدون همكاری های بین بخشی و همراهی سایر سازمان هایی كه عملكرد آن ها به شكلی با سلامت مردم مرتبط می باشد نمی توان به سلامت مطلوب در جامعه دست یافت.

ایازی به تشریح جزئیات سفر به استان سیستان و بلوچستان پرداخت و اظهار داشت: به طوركلی استان سیستان و بلوچستان با محرومیت های عمده ای در زمینه های مختلف روبرو است. بنابراین نخستین سرای سمن های سلامت را در این شهرستان افتتاح كردیم و مورد بهره برداری قرار دادیم.

وی اضافه كرد: سازمان های مردم نهاد دیگری در این استان حضور پیدا كرده اند و در حال پایش و شناسایی بیماران در این منطقه هستند تا بتوانند در تامین نیازهای این بیماران اقدامات موردنیاز را انجام دهند. دراین راستا، انجمن پشتیبانی از بیماران كلیوی درصدد عملیاتی كردن برنامه های حمایتی خود در این منطقه است. با حمایت انجمن ام اس هم یك مركز توانبخشی در ایرانشهر به راه افتاده است. این مركز مجهزترین مركز توانبخشی در استان سیستان و بلوچستان است و به علت اهمیت خدمات توانبخشی به بیماران نیازمند جنوب استان افتتاح و افتتاح شد. همینطور با مساعدت و حمایت انجمن صرع، تجهیزات مورد نیاز این بیماری در این شهرستان مستقر شده است.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به اینكه توجه به نیازهای سلامتی مردم در مناطق محروم و كمتربرخوردار از اولویت های وزارت بهداشت است، خاطرنشان كرد: با عنایت به محرومیت منطقه و اقداماتی كه تابحال توسط وزارت بهداشت صورت گرفته است، به نظر می آید این منطقه به امكانات و توجه بیشتری نیاز داشته باشد. امیدوارم با جلسه ای كه با رئیس دانشكده علوم پزشكی ایرانشهر داشتیم، بتوانیم محلی را به صورت ثابت برای استقرار سمن های سلامت خریداری یا راه اندازی نماییم تا به طوردائم با حضور در محل به صورت مستقیم به نیازهای بیماران و خانواده های آن ها رسیدگی شود.

به گزارش وبدا وی اظهار داشت: افتتاح سرای سمن های سلامت شهر زاهدان، افتتاح همزمان ۳۷ كانون سلامت در شهر زاهدان، بهره برداری از كانون سلامت هدی در حاشیه شهر زاهدان، بازدید از موسسه محكم (موسسه پشتیبانی از كودكان نقص عضو مادرزادی)، افتتاح كانون سلامت مسجد مكی، تشكیل جلسه با فرمانداران و سران طوایف جنوب بلوچستان، افتتاح سرای سمن های شهرستان ایرانشهر، بازدید از سرای سمن های استقرار یافته در ایرانشهر (تالاسمی، هموفیلی، ام اس، صرع كودكان، نقص عضو مادرزادی)، بازدید از كانون سلامت محله كارگر، حضور در جلسه مجمع سلامت شهرستان ایرانشهر و آغاز عملیات ساخت همراه سرای جنب بیمارستان ایران در ایرانشهر همچون برنامه های سفر به شهرهای زاهدان و ایرانشهر است.
1397/08/07
14:08:26
5.0 / 5
4388
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است