ارتباط بیماری التهابی روده با خطر حمله قلبی

ارتباط بیماری التهابی روده با خطر حمله قلبی

پاراسول: گروهی از محقان آمریكایی در بررسی های خود مشاهده كردند: بیماری التهابی روده با خطر حمله قلبی مرتبط می باشد.به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است كه مبتلایان به بیماری التهابی روده همچون بیماری كرون و كولیت زخمی ۱۲ برابر بیشتر در معرض حمله قلبی هستند.

بیماری التهابی روده سبب میگردد دستگاه گوارش گرفتار التهاب مزمن شود. بیماری كرون و كولیت زخمی از شایع ترین انواع بیماری التهابی روده هستند. در مبتلایان به بیماری كرون، التهاب در تمامی قسمت های دستگاه گوارش مشاهده میگردد درحالی كه در مبتلایان به كولیت زخمی تنها روده بزرگ گرفتار التهاب میگردد.

محققان در تحقیقاتی كه در گذشته انجام گرفته وجود التهاب مزمن در بدن را با افزایش خطر مبتلاشدن به بیماری های قلبی - عروقی مرتبط دانسته بودند، ارتباط احتمالی بیماری هایی همچون كرون و كولیت زخمی با حمله قلبی به خوبی مورد بررسی قرار نگرفته بود.

در این بررسی محققان به ارزیابی سوابق پزشكی بیشتر از ۲۹ میلیون نفر همچون ۱۳۲ هزار مبتلا به كولیت زخمی و ۱۵۹ هزار مبتلا به بیماری كرون پرداختند.

به گزارش پاراسول به نقل از خبرگزاری رویترز، محققان با اشاره به اینكه در مدت زمان پنج سال مشاهده شد مبتلایان به بیماری التهابی روده ۲۵ درصد بیشتر از افراد دیگر در معرض حمله قلبی هستند، اظهاركردند: این بیماری باید فاكتور خطرزای مستقلی در بروز بیماری های قلبی به حساب آید.
1397/09/23
17:35:38
5.0 / 5
4359
تگهای خبر: بیماری , پزشك , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است