یافته محققان چینی؛

ارتباط فشارخون بالای دوره حاملگی و ریسك چاقی كودك

ارتباط فشارخون بالای دوره حاملگی و ریسك چاقی كودك

به گزارش پاراسول مطالعه جدید نشان داده است فشارخون بالا در طول حاملگی امكان دارد كودك را مستعد چاقی نماید.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، محققان داده های بیشتر از ۸۸ هزار جفت مادر-فرزند را در چین بررسی كردند. فشار خون مادران در هر سه ماهه حاملگی اندازه گیری شد. سپس كودكان هم بین سنین ۴ و ۷ سالگی وزن شدند.
محققان دریافتند در مقایسه با كودكانی كه مادرشان در طول حاملگی فشارخون كمتری داشت، كودكان مادران دارای فشارخون بالا در طول دومین سه ماهه بارداری، ۴۹ درصد بیشتر گرفتار اضافه وزن یا چاقی بودند. ریسك چاقی دوره كودكی برای كودكان دارای مادران گرفتار فشارخون بالا در سومین سه ماهه حاملگی هم ۱۴ درصد بیشتر بود.
«جو شنگ ژنگ»، پژوهشگر ارشد از دانشگاه چینگدائو چین و دانشگاه كمبریج بریتانیا، در این باره می گوید: «مطالعه ما برای نخستین بار اثبات می كند كه در میان زنان باردار، بالارفتن فشارخون با ریسك بیشتر اضافه وزن و چاقی در كودكان شان مرتبط می باشد.»
وی در ادامه می افزاید: «ریسك چاقی و اضافه وزن همچنان برای كودكان زنانی كه فشارخون هم ندارند وجود دارد، اما برای زنان آبستن دارای فشارخون به مراتب بالاتر است.»

1397/09/25
14:12:48
5.0 / 5
4671
تگهای خبر: آب , اضافه وزن , پژوهشگر , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است