معاون بهداشت تاكید كرد

لزوم ثبت اقدامات بهداشتی

لزوم ثبت اقدامات بهداشتی

پاراسول: معاون بهداشت وزیر بهداشت ضمن تاكید ویژه بر اهمیت ثبت اقدامات بهداشتی برای ردیابی آن بر لزوم انعقاد تفاهمنامه با شهرداری تهران برای همكاری های بهداشتی تاكید نمود.به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا دكترعلیرضا رئیسی در دیدار با حمید چوبینه - مدیرعامل شركت شهر سالم شهرداری تهران - اظهار داشت: بخش بزرگی از كار اصلی در تهران همانند كلانشهرهای مهم دنیا برعهده شهرداری است.

وی اظهار داشت: در نشست اخیر سازمان جهانی بهداشت در ژنو مساله آلودگی هوا بحث اصلی بود. در تهران آلودگی هوا، بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای و سلامت شهروندان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

رئیسی اضافه كرد: پس از شروع طرح تحول سلامت با احداث و راه اندازی مراكز و پایگاه های سلامت در سطح شهر تهران و بخصوص حاشیه شهر، خدمات بهداشتی قابل قبولی در حال نمایش است كه باید تقویت شود. ما باید به سمتی حركت نماییم كه در حوزه سلامت، نظام ارجاع و پزشك خانواده حرف اول بزند.

وی با اشاره به اینكه درصد زیادی از متخصصان رشته های پزشكی كشور در تهران ساكن هستند، اظهار داشت: نیاز القایی در تهران زیاد است پس نیاز به ساختار و شبكه منظم داریم و باید برمبنای یك الگو كار نماییم.

رئیسی اضافه كرد: در حوزه بهداشت از نظر ما هیج خدمتی نمایش نشده مگر اینكه ثبت گردد. ثبت خدمت سوژه مهمی است. ثبت، مهم ترین نكته در نظام مراقبت شبكه است. خدمت باید قابل ردیابی باشد و لازم است جلسات كارشناسی مشتركی برای استقرار سامانه های بهداشتی وزارت بهداشت در مراكز بهداشتی شهرداری تهران برگزار گردد. شركت شهر سالم شهرداری تهران می تواند سامانه یكپارچه بهداشت را برای ثبت خدمات مورد بهره برداری قرار دهد.

وی در ادامه اظهاركرد: در حوزه معاینات شغلی و كاركنان، ۴۰ هزار نفر خدمت گیرنده دارید كه ما باید اطلاعات سلامتی آنان را داشته باشیم. در زمینه نظارت بهداشتی بر اماكن، اطلاعات شهرداری تهران می تواند وارد سامانه های وزارت بهداشت شود و این كار سبب پرهیز از دوباره كاری میگردد.

رئیسی اضافه كرد: شهرداری تهران می تواند لایه هایی از نظام ارجاع و پزشك خانواده را در سیستم خود اجرا نماید و باید سیستم یكپارچه شود. نظارت ها و مداخلات می بایست برمبنای استانداردهای وزارت بهداشت باشد و در این راستا لازم است آئین نامه ها و مقررات اصلاح گردد.

وی در ادامه اظهار داشت: تیم های مشتركی باید در حوزه بهداشت و درمان تشكیل گردد. به این منظور اول پتانسیل های موجودِ همدیگر را بشناسیم و فرصت های همكاری را بررسی نماییم و هم افزایی داشته باشیم. معاونت بهداشت پشتیبان برنامه های حوزه سلامت شهرداری تهران است و در این جهت باید در حوزه فرهنگ سلامت همكاری های خوبی داشته باشیم و كارگروه های مشترك احداث نماییم.

در این دیدار حمید چوبینه - مدیرعامل شركت شهر سالم شهرداری تهران - اظهاركرد: در دوره جدید شهرداری تهران برنامه های متعددی برای ارتقای شاخص های بهداشتی و درمانی در زیرمجموعه شهرداری در نظر گرفته شده كه همه آنها با مساعدت های وزارت بهداشت قابل تحقق است.

وی اضافه كرد: درشهرداری تهران ۱۷ هزار كارگر تحت پایش شناسایی بیماری هستند كه ۲۵۰۰ نفر شناسایی و به متخصصان ارجاع داده شدند. بیماری های عفونی و قابل انتقال و بیماری های غیرواگیر همچون بیماری های قلبی، عروقی در میان این افراد شناسایی شده است.

مدیرعامل شركت شهر سالم شهرداری تهران از همكاری شهرداری تهران با دانشگاه های علوم پزشكی سطح تهران آگاهی داد و اظهاركرد: شهرداری تهران ۷۰۰ خانه سلامت و ۱۸ مركز درمانی دارد كه این امكانات فرصتی به وجود می آورد تا در یك كارگروه مشترك بتوانیم همكاری های گسترده ای با وزارت بهداشت داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، چوبینه ضمن اشاره به حوزه بهداشت محیط و حرفه ای و اقدامات شركت شهر سالم در این زمینه اظهار داشت: این شركت آمادگی كامل دارد تا بالاترین سطح همكاری ها را در حوزه بهداشت محیط و حرفه ای با معاونت بهداشت وزارت بهداشت داشته باشد.
1397/10/17
13:36:27
5.0 / 5
4370
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است