رژیم غذایی مناسب برای جلوگیری از نارسایی قلبی

رژیم غذایی مناسب برای جلوگیری از نارسایی قلبی

به گزارش پاراسول بررسی ها نشان داده است رژیم غذایی مناسب برای كاهش فشار خون بالا می تواند با خطر نارسایی قلبی هم روبرو شود.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، محققان در بررسی های خود مشاهده نمودند رژیم غذایی "دش" (DASH) كه به رژیم خوراكی "فشارخون كاه" موسوم است می تواند خطر مبتلا شدن به نارسایی قلبی را در افراد كمتر از ۷۵ سال به نصف كم كند.
رژیم غذایی فشارخون كاه سرشار از میوه ها، سبزیجات، خشكبار، غلات و محصولات لبنی كم چرب است. همینطور میزان نمك، گوشت قرمز، قند و نوشیدنی های حاوی مواد قندی مصرفی آن بسیار پایین است.
محققان آمریكایی اظهار داشتند: قبل از این تاثیر رژیم غذایی فشارخون كاه در جلوگیری از نارسایی قلبی مورد بررسی قرار گرفته بود اما با نتایج متضادی همراه بوده است. در این بررسی جدید مشخص شد رژیم غذایی DASH می تواند خطر نارسایی قلبی را به نصف كم كند و تاثیر آن از دارو هم بهتر است.
در این بررسی سلامت قلب نزدیك به ۴۵۰۰ آمریكایی ۴۵ تا ۸۴ ساله مورد مطالعه قرار گرفت. هیچ یك از این افراد قبل از این سابقه بیماری قلبی نداشتند. آنان اطلاعاتی را در مورد عادات غذایی خود عرضه كردند و برای مدت ۱۳ سال تحت كنترل قرار گرفتند.
به گزارش پاراسول به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، در بین افراد كمتر از ۷۵ سال مشاهده شد افرادی كه رژیم غذایی فشارخون كاه را رعایت كرده بودند ۴۰ درصد كمتر در معرض مبتلا شدن به نارسایی قلبی بوده اند.1398/03/01
17:57:39
5.0 / 5
4887
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است