مبتلایان به فشار خون بالا واكسن آنفلوآنزا تزریق كنند

مبتلایان به فشار خون بالا واكسن آنفلوآنزا تزریق كنند

به گزارش پاراسول محققان بر این باورند افرادی كه گرفتار عارضه فشار خون بالا هستند با تزریق واكسن آنفلوآنزا می توانند جان خویش را حفظ كنند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، محققان در بررسی های جدید خود دریافتند بیماران مبتلا به فشار خون بالا كه واكسن آنفلوآنزا دریافت نمایند نزدیك به ۱۸ درصد كمتر احتمال دارد در فصل شیوع آنفلوآنزا جان خویش را از دست بدهند.
محققان بر مبنای یافته های پیشین خود اظهار كرده اند: استرس و فشاری كه آنفلوآنزا به بدن وارد می نماید می تواند زمینه ساز حمله قلبی و سكته مغزی باشد. همینطور مبتلایان به عارضه فشار خون بالا بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند.
در این مطالعه، محققان به بررسی اطلاعات ۶۰۸ هزار نفر در دانمارك پرداختند كه در فاصله سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ بین ۱۸ تا ۱۰۰ سال سن داشته و در ۹ فصل شیوع آنفلوآنزا گرفتار فشار خون بالا بوده اند.
آنها به بررسی این مورد پرداختند كه چه تعداد بیمار قبل از شروع فصل شیوع آنفلوآنزا واكسن دریافت كرده و چه تعداد از آنان جان خویش را از دست داده اند. محققان با در نظر گرفتن فاكتورهایی از قبیل سن، مشكلات جسمی و نوع داروی مصرفی مشاهده نمودند واكسن آنفلوآنزا خطر مرگ ناشی از هر عاملی را حدود ۱۸ درصد می كاهد.
به گزارش هلث دی نیوز، یكی از محققان این مطالعه از دانشگاه كپنهاگ اظهار داشت: با در نظر گرفتن این یافته ها این باور وجود دارد كه تمامی بیماران مبتلا به فشار خون بالا باید به صورت سالانه واكسن آنفلوآنزا دریافت نمایند.1398/06/12
19:04:39
5.0 / 5
4783
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است