وزیر بهداشت:

فرار مالیاتی به هیچ عنوان در بخش دولتی وجود ندارد

فرار مالیاتی به هیچ عنوان در بخش دولتی وجود ندارد

به گزارش پاراسول وزیر بهداشت اظهار داشت: اعتقاد داریم كه جامعه پزشكی نسبت به سایر اقشار جامعه در مقابل قانون تسلیم تر است و در بخش دولتی به هیچ عنوان فرار مالیاتی وجود ندارد چون درانتها هر ماه، عملكرد پزشكان محاسبه و مالیات از آن كسر می شود البته پس از كسر مالیات و كسورات، 40 درصد از كاركرد پزشكان در بخش دولتی به آنان پرداخت می شود.به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در حاشیه افتتاح بخش دندانپزشكی بیمارستان امام حسین(ع) شهرستان آرادان با بیان این مطلب اظهاركرد: فرار مالیاتی در میان جامعه پزشكی اساسا بیشتر از سایر اقشار نیست و از همكارانمان خواسته ایم كه به قانون تمكین كنند و از دیگران نیز انتظار داریم كه جامعه پزشكی را مورد هجمه و بی مهری قرار ندهند.

وی خاطرنشان كرد: جامعه پزشكی یك سرمایه اجتماعی است و بخش بهداری و پزشكی دوران دفاع مقدس را به خوبی مدیریت كرد و در ایام سخت كشور مانند سیل و زلزله در كنار ما و مردم بوده اند و تقاضا داریم كه جامعه پزشكی مورد هجمه و بی مهری قرار نگیرد.

وزیر بهداشت با اشاره به بازدیدهای خود از مراكز و پروژه های بهداشتی و درمانی شهرستان های آرادان و گرمسار اظهار داشت: خوشبختانه امكانات خوبی در حوزه آموزشی، بهداشتی و درمانی در این شهرستان ها تامین شده است و در این مناطق، خیرین بسیار دلسوزی برای حل مسائل حوزه سلامت، كمك های زیادی كرده اند و در انتها این سفر نیز تصمیم های مربوط به تامین تجهیزات و مرتفع ساختن نیازهای این مناطق را خواهیم گرفت.

نمكی اضافه كرد: خوشبختانه بخش دندانپزشكی بیمارستان امام حسین(ع) آرادان با كمك دانشكده دندانپزشكی سمنان برای خدمت به مردم راه اندازی شده و طرح ما در دولت برای سال جاری، مدارس عاری از پوسیدگی است. كلینیك هایی هم برای ارائه خدمات به كودكان، مادران آبستن و شیرده و افراد نیازمند راه اندازی می شوند.

وی با اشاره به اینكه استقرار پرونده الكترونیك سلامت از سه ماه پایانی سال قبل در دستور كار وزارت بهداشت قرار گرفته است: اظهار داشت: خوشبختانه در انتها بهار امسال، پرونده الكترونیك سلامت با حضور رئیس جمهوری در كشور افتتاح شد و هم اكنون در مرحله تكمیل و آغاز نسخه نویسی و نسخه پیچی الكترونیك هستیم و باید این زیرساخت را در مطب ها، بیمارستان ها و داروخانه ها فراهم نماییم.

وزیر بهداشت اضافه كرد: تا آبان ماه، امكان تبادل اطلاعات بین داروخانه ها و پرونده الكترونیك سلامت فراهم و همزمان این زیرساخت در بخش مطب ها، كلینیك ها و بخش خصوصی ایجاد می شود و با هماهنگی سازمان های بیمه گر به دنبال حذف دفترچه بیمه بعنوان یكی از عوامل مشكل در نظام سلامت هستیم. برای مبارزه با فساد در حوزه دارو و درمان می توان از راهكارهایی مانند توسعه سامانه ها، استفاده از افراد پاكدست برای نظارت بر عملكرد سامانه ها و الكترونیك كردن خدمات و فرآیندها بهره برد.

بنابر اعلام پایگاه خبری وزارت بهداشت، وزیر بهداشت در مورد تخلفات ارزی چهار شركت دارویی نیز اظهار داشت: گزارش های این تخلفات از جانب رئیس سازمان غذا و دارو تهیه و گزارش های تخلف در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی به مقامات و مراجع قضایی ارسال شده است.

منبع:

1398/06/15
23:16:51
5.0 / 5
4051
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیمارستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است