محققان بریتانیایی دریافتند؛

ارتباط هورمون تستوسترون خون و خطر سرطان پروستات

ارتباط هورمون تستوسترون خون و خطر سرطان پروستات

به گزارش پاراسول مطالعه جدید نشان داده است مردان دارای میزان بالاتر هورمون تستوسترون در خون شان با احتمال بیشتر مبتلا شدن به سرطان پروستات روبرو هستند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، «روث تراویس»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آكسفورد، در اینباره می گوید: «سرطان پروستات پس از سرطان ریه، دومین سرطان شایع در جهان در میان مردان است.»
وی در ادامه می افزاید: «ما در این مطالعه به بررسی دو هورمون در جریان در خون پرداختیم چونكه مطالعات قبلی نشان داده اند كه می تواند بین این هورمون ها و سرطان پروستات ارتباط وجود داشته باشد.»
در این مطالعه محققان ۲۰۰، ۴۵۲ مرد را مورد مطالعه قرار دادند. همه این مردان در زمان پیوستن به مطالعه فاقد سرطان بودند و تحت هیچ نوع هورمون درمانی قرار نداشتند. نمونه خون این مردان گرفته شد و میزان هورمون تستوسترون و هورمون رشد معروف به IGF-I در آنها اندازه گیری شد.
این مردان به مدت ۶ تا ۷ سال از نظر مبتلا شدن به سرطان پروستات تحت نظر بودند. از بین این تعداد، ۵۴۱۲ مورد مبتلا شدن به سرطان پروستات و ۲۹۶ مرگ ناشی از این بیماری مشخص شد.
محققان دریافتند مردان دارای میزان بالاتر این دو هورمون در خون شان با احتمال بیشتر مبتلا شدن به سرطان پروستات مواجه بودند.
به ازای افزایش هر ۵ نانومول غلظت IGF-I در یك لیتر خون، ریسك مبتلا شدن به سرطان پروستات در مردان ۹ درصد بیشتر بود.
به ازای افزایش هر ۵۰ نانومول هورمون تستوسترون در یك لیتر خون خطر سرطان پروستات ۱۰ درصد افزایش پیدا كرد.

1398/08/15
20:14:35
5.0 / 5
4681
تگهای خبر: بیماری , درمان , سرطان , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است