تأثیر سیگارهای الكترونیكی بر سلامت قلب

تأثیر سیگارهای الكترونیكی بر سلامت قلب

به گزارش پاراسول محققان آمریكایی اخطار دادند سیگارهای الكترونیكی سلامت قلب را تحت تأثیر قرار می دهد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، محققان با اشاره به اینكه سیگارهای الكترونیكی به سلامت قلب ضرر می رساند، اظهار داشتند: یافته های بدست آمده باور به اینكه این سیگارها بی خطر هستند را رد می كند.
نتایج بررسی ها از آن حكایت می كند ذرات ریز موجود در هوای آلوده كه وارد جریان خون می شوند به صورت مستقیم بر قلب تأثیر می گذارند كه به قول محققان این ادعا در مورد سیگارهای الكترونیكی هم صحیح است.
محققان آمریكایی اظهار داشتند: هنوز تحقیقات كافی در مورد تاثیرات سیگارهای الكترونیكی بر سلامت انجام نگرفته است. خیلی از افراد اعتقاد دارند كه این محصول برای سلامت بی خطر است این درحالیست كه علل بسیاری وجود دارد كه لازم است بر مبنای آنها نسبت به مضرات سیگارهای الكترونیكی برای سلامت قلب نگران بود.
بر مبنای یافته های جدید محققان آمریكایی، سیگارهای الكترونیكی حاوی تركیب هایی از قبیل نیكوتین، فلزات و طعم دهنده هاست كه به بروز مشكلات قلبی كمك می كنند.
ذرات ریز موجود در جریان خون فشار خون، ضربان قلب را افزایش داده و به تنگی عروق و التهاب منجر می شود كه تمامی آنها با بیماری قلبی مرتبط هستند.
به گزارش پاراسول به نقل از روزنامه ایندیپندنت، سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام نموده است تعداد مصرف كنندگان سیگارهای الكترونیكی از هفت میلیون نفر در سال 2011 به 41 میلیون نفر در سال 2018 افزایش پیدا كرده و پیشبینی ها از آن حكایت می كند این تعداد در سال 2021 به بیشتر از 55 میلیون نفر می رسد.1398/08/17
17:10:30
5.0 / 5
4338
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است