وزیر بهداشت:

جنبش دانشجویی باید زنده بماند

جنبش دانشجویی باید زنده بماند

به گزارش پاراسول وزیر بهداشت ضمن تاكید بر اهمیت زنده ماندن جنبش دانشجویی، اظهار داشت: امروز در كشور به اندازه ای كه به ابوذرها در كشور نیاز داریم به مالك اشترها نیاز نداریم. امروز یكی از رسالت های دلسوزان نظام و انقلاب این است كه ابوذر وار از آرمان های انقلاب، دفاع كنند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی وزیر بهداشت روز گذشته در دیدار با برخی تشكل های دانشجویی همچون جامعه اسلامی دانشجویان، دفتر تحكیم وحدت، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و بسیج های دانشجویی دانشگاه های علوم پزشكی كشور، كه 300 دقیقه به طول انجامید، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: وقتی به وزارت بهداشت آمدم، نخستین گامی كه برداشتم، احیای آرمان های انقلاب اسلامی بود و نخستین كاری كه در این وزارتخانه كردیم، شفاف سازی و كوتاه كردن دست بعضی از دست اندازان به بیت المال در مجموعه هایی مانند سازمان غذا و دارو، هیات امنای ارزی و مجموعه های دانشگاهی همچون در پذیرش دانشجویان خارج از كشور و جابجایی برخی دانشجویان به جای برخی فرزندان روستایی و كارگرزاده بود.

وی ادامه داد: اگر فرزند خانواده ای مرفه در كشور، استعداد و پتانسیل درس خواندن را داشته باشد، جا را برای او تنگ نمی نماییم اما جای فرزند تهیدستی را با یك فرد دیگر صرفا به علت داشتن سرمایه و پول و رانت عوض كردن، ظلم فاحشی به نظام آموزشی كشور بود.

وزیر بهداشت تصریح كرد: در مدت حدود یك سال گذشته، تلاش های زیادی در جهت شفافیت و مبارزه با فساد كردیم كه البته شیطنت ها و فتنه هایی بود اما توانستیم از اغلب موانع عبور نماییم و این مبارزه با فساد، وقت و انرژی زیادی از ما گرفت و با عنایت به تحریم های ناجوانمردانه، سال بسیار سختی را می گذرانیم و تهیه دارو، تجهیزات پزشكی و رسیدگی به بیماران بخصوص بیماران خاص و صعب العلاج، كار فوق العاده طاقت فرسایی است.

دكتر نمكی افزود: برای تامین دارو و تجهیزات در شرایط سخت كنونی، قرارگاهی را در سازمان غذا و دارو تشكیل دادیم تا به دشمنان خودمان ثابت نماییم كه در مقابل فشارها زانو نخواهیم زد و امروز باوجود فشارهای تحریم در مورد تامین دارو و تجهیزات پزشكی، میزان كمبودهای دارویی در كشور، حداكثر یك سوم سال قبل در چنین روزی است.

وی تصریح كرد: با عنایت به سفارش ها و تاكیدات مقام معظم رهبری كه امسال سال تولید، پشتیبانی از تولید داخلی و رونق تولید است، خوشبختانه به خوبی در مقابل واردات دارو و تجهیزات پزشكی كه مشابه تولید داخلی داشت، ایستادگی كردیم و در این زمینه تمام تلاش مان را كردیم تا مواردی كه مشابه داخلی دارند، به كشور وارد نشوند و به وارد كنندگان كمك نماییم تا در تولید داروهایی كه به كشور وارد می شوند، به خودكفایی برسیم.

وزیر بهداشت اضافه كرد: اداره امور جاری كشور خیلی سخت است اما با لطف خدا و حرمت خون شهدا و دعای خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، این ایام هم خواهد گذشت و تا زمانی كه اینها را داریم، غصه هیچ شكستی نداریم و تا زمانی كه دعای نیمه شب یك جانباز قطع نخاعی و آه شبانه روز یك مادر یا پدر شهید در كشور وجود دارد، جمهوری اسلامی به پیشرفت خواهد رسید.

به گزارش وبدا، دكتر نمكی خاطرنشان كرد: زمانی رسالت ما، دفاع از مرزهای جغرافیایی كشور بود و افراد زیادی در این راه به شهادت رسیدند اما امروز باید از مرزهای پاكیزگی و عزت این نظام دفاع نماییم و حتی شهید هم بدهیم و شرایط به قدری حساس است كه انتظار ما از دانشگاه ها، حركت به سمت خودكفایی در كشور است. با وجود شركت های دانش بنیان باید در زمینه تولید محصولاتی كه وابسته به خارج از كشور هستیم، خودكفا شویم و باید به دنیا نشان دهیم كه ما ملتی نیستیم كه با فشار و تحریم، عقب نشینی نماییم و در وزارت بهداشت آمادگی داریم تا به دانشجویان، محققان، فناوران و عالمان كمك نماییم تا در جهت خودكفایی كشور، گام های موثری بردارند.1398/09/10
14:44:40
5.0 / 5
4371
تگهای خبر: آموزش , انرژی , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است