در گفت وگو با پاراسول اعلام شد

3هزار متخصص تجهیزات پزشكی بیكار در كشور

3هزار متخصص تجهیزات پزشكی بیكار در كشور

به گزارش پاراسول رئیس هیات مدیره انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشكی كشور با انتقاد از آنچه كه دخالت غیر متخصصان و داروسازان در زمینه تجهیزات پزشكی خواند، اظهار داشت: مسئول فنی تجهیزات پزشكی یك كار كاملا تخصصی است كه نیاز به تحصیل علم در آن زمینه را دارد و یك غیر متخصص صلاحیت اظهارنظر دراین زمینه را ندارد.


مهندس مسلمی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان آنكه انجمن تجهیزات پزشكی كشور در ۱۵ استان در حال فعالیت است، اظهار داشت: از بدو تاسیس رشته مهندسی پزشكی تا كنون حدود ۱۰ هزار فارغ التحصیل رشته مهندسی پزشكی داریم كه از آن تعداد بیشتر از ۴ هزار كارشناس و متخصص تجهیزات پزشكی كه در بخش صنعت و پزشكی فعالیت می نمایند T عضو انجمن ما هستند.
وی تمركز این انجمن را بر توانمندسازی فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشكی معرفی نمود و اضافه كرد: این هدف برای دفاع از منافع صنفی و حقوقی افراد شاغل در بخش تجهیزات پزشكی بیمارستان ها است. از جانب دیگر آموزش و تایید صلاحیت مسئولین فنی تجهیزات پزشكی كشور و برخی كارهای مربوط به ارزیابی خدمات بعد از فروش كمپانی های خارجی از دیگر وظایفی است كه وزارت بهداشت به انجمن ما محول كرده است.
مسلمی اصلی ترین چالش انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشكی كشور را ورود داروسازان به حوزه تجهیزات پزشكی كشور دانست و اظهار نمود: این در حالیست كه حوزه تجهیزات پزشكی و به ویژه مسئولیت فنی، یك حوزه كاملا علمی است كه نیازمند كسب دانش در همین رشته را دارد. اما هم اكنون برخی داروسازان بعنوان مسئول فنی تجهیزات پزشكی در داروخانه ها و بیمارستان ها مشغول به كار هستند. همانگونه كه یك متخصص تجهیزات پزشكی صلاحیت ارائه نظر در حوزه دارو را ندارد، یك داروساز نیز نمی تواند به مباحث تخصصی تجهیزات پزشكی به شكل فنی ورود كند.
وی ادامه داد: ورود داروسازان به حوزه تجهیزات پزشكی منجر به بیكاری فارغ التحصیلان رشته تجهیزات پزشكی خواهد شد؛ چنانچه حالا نیز ۳هزارنفر متخصص تجهیزات پزشكی بیكار در كشور وجود دارد.
مسلمی درباب همكاری این انجمن با شركت های دانش بنیان در حوزه تجهیزات پزشكی، اظهار داشت: با پارك های علم و فناوری برخی دانشكده های علوم پزشكی، شركت های صنعتی و شركت های شتاب دهنده تفاهم نامه ای امضا كرده ایم تا اطلاعات لازم در زمینه نیروها، متخصصین و... را در زمینه تجهیزات پزشكی در اختیارشان بگذاریم؛ چونكه انجمن ما بانك اطلاعاتی قوی دراین زمینه دارد. همین طور در زمینه آموزش مهارت های ورود به بازار و فروش محصولات، راهنمایی های لازم را به آنها ارائه می دهیم تا فرایندهای شركت های دانش بنیان از حالت ایده خارج شده و به شكل عملی قابل اجرا باشند.
منبع:

1398/09/15
21:29:55
5.0 / 5
4083
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است