انبارهای كیك های مشكوك پلمب شد

انبارهای كیك های مشكوك پلمب شد

پاراسول: رئیس هیات مدیره كانون انجمن های صنایع غذایی ایران با تاكید بر این كه جاسازی قرص از نظر فنی نمی تواند در خط تولید اتفاق افتاده باشد، از پلمب شدن چند انبار نگهدارنده كیك های آلوده به قرص آگاهی داد و اظهار داشت كه اگر از این انبارها كیكی توزیع شده باشد از بازار جمع آوری شده است.


سیدمحمد رضا مرتضوی در گفت گو با ایسنا، اظهار نمود: اگر این قرص ها در خط تولید جاسازی شده بود، پس از قرار گرفتن در كوره تغییر رنگ می داد و اگر این قرص ها در خمیر كیك بودند نیز تغییر شكل می دادند، بدین سبب رنگ سفید و سالم بودن قرص ها نشان میدهد كه جاسازی قرص ها پس از تولید و قبل از توزیع اتفاق افتاده است.
وی با بیان این كه جاسازی قرص در كیك ممكنست به قصد قاچاق یا لطمه زدن به افكار عمومی و ایجاد تشویش و نگرانی انجام شده باشد، اضافه كرد: اگر هدف از جاسازی قرص در كیك ها مسمومیت و لطمه زدن بود، می توانستند با دسترسی به خمیر كیك، قرص را به صورت مایع در كیك، مخلوط و آنرا مسموم كنند.
همین طور بگفته رئیس هیات مدیره كانون انجمن های صنایع غذایی ایران قرص ها بیش تر در كیك های لایه ای جاسازی شده كه می توان در آنها لایه ها را جدا كرد و كسی متوجه تغییر شكل كیك نمی گردد.
مرتضوی با تاكید بر این كه جاسازی قرص از نظر فنی نمی تواند در خط تولید اتفاق افتاده باشد، این اتفاق را "امنیتی" توصیف كرد و از پلمب شدن چند انبار نگهدارنده كیك های آلوده به قرص آگاهی داد.
او همینطور در پاسخ به اینكه كیك های آلوده در سطح عرضه كشف شده یا در انبارها، اظهار داشت كه "یكی دو انبار را پلمب كردند. به نظر من هدف از این كار قاچاق قرص یا تشویش اذهان عمومی و نگرانی بوده است. البته روی انبارها كار شده و اگر از آن انبارها چیزی توزیع شده باشد جمع آوری و معدوم شده است."
رئیس هیات مدیره كانون انجمن های صنایع غذایی ایران از كشف ردپای بعضی از افراد دخیل در این پرونده آگاهی داد و اظهار داشت: آلوده شدن كیك ها به قرص فقط در استان های سیستان بلوچستان و هرمزگان صورت گرفته و در دیگر استانها شواهدی از این وجود این كیك ها وجود ندارد.
وی ادامه داد: با عنایت به این كه آلوده شدن كیك ها به قرص در استان های مرزی اتفاق افتاده احیانا این تخلف به قصد قاچاق قرص های روانگردان صورت گرفته است.
مرتضوی با اشاره به اینكه در ایام آینده اخبار دقیق تر منتشر می شود، اظهار داشت: جاسازی قرص در كیك ها در شش یا هفت برند صورت گرفته كه بیشتر تولیدكننده كیك های لایه ای بودند.
رئیس هیات مدیره كانون انجمن های صنایع غذایی ایران در پاسخ به اینكه "آیا مردم می توانند از سالم بودن خطوط تولید كشور مطمئن باشند؟، اظهار نمود كه "بله. احیانا یك كاری برای قاچاق قرص بوده كه احیانا لو رفته و ظرف یكی دو روز آینده جمع می شود و جای نگرانی نیست. آلودگی جاهای خاصی است كه قابل كنترل است. مشكلی در سطح تولید نیست و نگرانی دراین زمینه وجود ندارد".
به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، در ایام گذشته عكس و فیلم هایی در خصوص وجود قرص در كیك های بسته بندی منتشر گردید كه به دنبال آن بامداد امروز كیانوش جهانپور، رئیس مركز روابط عمومی وزارت بهداشت، با تاكید بر این كه این قرص ها بعد از تولید و در مرحله عرضه داخل كیك ها گذاشته شده، موارد مطرح شده جاسازی قرص در كیك ها را مربوط به بیشتر از ۱۰ شركت تولید كیك عنوان نمود و اظهار داشت كه "قاعدتا این كه یك جسم خارجی در خط تولید بیشتر از ۱۰ شركت تولید كیك خوراكی طی دو هفته و به صورت همزمان جاسازی شود، آن هم به شكلی كه این اتفاق متوجه یك یا دو استان باشد، اساسا مشكوك است و باید از مراجع انتظامی پیگیری شود. نكته قابل توجه اما آن است كه تولید كیك نیز در همان استانها صورت نگرفته و از خارج از این استانها به آن جا وارد می شود."
همین طور بگفته جهانپور «برخلاف ادعاهای موجود در خصوص اینكه قرص هایی كه در كیك های خوراكی گذاشته شده است، از نوع روانگردان ها و مخدرها بوده، بررسی های ما این مساله را نشان نمی دهد و این قرص ها انواع گوناگونی داشته است».
منبع:

1398/09/21
20:11:31
5.0 / 5
4702
تگهای خبر: امنیت , بهداشت , تولید , خوراكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است