رئیس نظام پرستاری كرمان مطرح كرد:

فوت پرستار بردسیری مبتلا به H1N1

فوت پرستار بردسیری مبتلا به H1N1

به گزارش پاراسول ایسنا/كرمان رئیس نظام پرستاری كرمان با اشاره به مشكل كمبود پرستار در مراكز درمانی كه سبب خستگی و فرسودگی پرستاران می شود، اظهار داشت: پرستار بردسیری به سبب مبتلا شدن به بیماری H1N1 از یك بیمار، روز گذشته فوت كرد.


امان اله ابوالقاسمی با اشاره به فوت پرستار بردسیری اظهار داشت: آنفلونزا H۱N۱ در سراسر كشور شایع شده است و تعداد بالایی از همكاران در بردسیر به این بیماری مبتلا شده اند. هفته گذشته نیز یكی از پرستاران اورژانس ۱۱۵ پایگاه محور بردسیر به سیرجان به این بیماری مبتلا شد و روز گذشته فوت كرد.
وی افزود: مرحوم فرهاد امیر پورسعید با ۴۲ سال سن، هفته گذشته به دنبال ارائه خدمات به بیمار مبتلا به H۱N۱ به این بیماری مبتلا شد و از بیمارستان قائم بردسیر به بیمارستان افضلی پور كرمان منتقل شد و در تاریخ ۱۶ آذر ماه گرفتار ایزوله تنفسی و روز بعد به ICU منتقل شد.
رئیس نظام پرستاری كرمان با اشاره به این كه با عنایت به شیوع بیماری آنفلونزا و بازگشت بیشتر مردم به بیمارستان ها، كمبود نیرو مشهودتر است، اظهار نمود: از آن جایی كه استخدام پرستاری در سال های اخیر متوقف شده و جایگزینی هم برای بازنشستگان وجود نداشته است، كمبود نیروی پرستاری به شدت قابل لمس بوده و همكاران با اضافه كار الزامی و شیفت های گوناگون روبرو هستند بدین سبب پرستاران به شدت گرفتار خستگی و فرسودگی شده و به این علت مستعد انواع بیماری ها می شوند.
وی با بیان این كه پرستاران و فوریت های پزشكی در برخورد با بیماران در صف اول درمان قرار دارند و به لحاظ سختی كار در معرض انواع بیماری های عفونی هستند، اشاره كرد: قانون ارتقا بهره وری و بازنشستگی قبل از موعد برای پرستاران بردسیر و فوریت های پزشكی اجرایی نمی گردد بدین سبب پرستاران با بی انگیزگی به ارائه خدمات می پردازند.
ابوالقاسمی تصریح كرد: جامعه پرستاری همین طور با طرح قاصدك و ادغام اضافه كار و كارانه مخالف هستند، بدین سبب اضافه كار پرستاران باید اختتام هر ماه پرداخت گردد. متاسفانه معوقات جامعه پرستاری به شدت زیاد است و با عنایت به این كه این افراد از زندگی و سلامت خود می گذرند تا به مردم خدمات ارائه نمایند بدین سبب باید به مشكلات پرستاران توجه گردد.
وی اضافه كرد: امیدواریم مسئولین گام های مثبتی درباب رفع موانع خدمتی پرستاران بردارند و كارانه پرستاران نیز كه چند سال هیچ گونه تغییری نداشته، افزایش یابد.
رئیس نظام پرستاری كرمان درانتها این ضایعه دردناك را به خانواده محترم آن مرحوم و جامعه پرستاری تسلیت گفت و از خداوند متعال برای آن مرحوم طلب مغفرت و علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهان شد.
منبع:

1398/09/27
18:07:01
5.0 / 5
4418
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است