معاون وزیربهداشت :

90 درصد مراكز دندانپزشكی در شیفت عصر تعطیل هستند

90 درصد مراكز دندانپزشكی در شیفت عصر تعطیل هستند

به گزارش پاراسول معاون بهداشت وزارت یهداشت اظهار داشت: نود درصد مراكز دندانپزشكی در شیفت عصر تعطیل هستند. اگر خدمات دندانپزشكی در این شیفت فعال شود كمك بزرگی در كاهش هزینه های سطوح 2 و3 و كاهش هزینه ها از جیب مردم خواهد داشت.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا رئیسی در همایش كشوری كارشناسان مسئول بهداشت دهان و دندان دانشگاه های علوم پزشكی كشور با بیان این مطلب، اظهار داشت: در ایران اقدامات خوبی طی چند سال قبل خصوصاً چهار سال اخیر دراین زمینه انجام شده است.
وی ادامه داد: طرح دندان های عاری از پوسیدگی در گروه هدف ما كه افراد زیر 14 سال هستند انجام می شود كه در آینده تاثیر بسیار خوبی در پائین آمدن شاخص پوسیدگی خواهد داشت.
وی افزود: تعداد فارغ التحصیلان دندانپزشكی در كشور به اندازه كافی وجود دارد و باید با اجرای طرح واگذاری مراكز دندانپزشكی با همكاری بخش خصوصی در شیفت عصر، از این فرصت بهره برد.
دكتر رئیسی بیان داشت: بالغ بر 3200 واحد دندانپزشكی در كشور موجود است كه با محاسبه گروه های هدف و تقسیم تعداد یونیت ها، هر دندانپزشكی در طرح عاری از پوسیدگی اگر بطور میانگین كمتر از دو بیمار ویزیت كند، كافی است.
بر طبق گزارش سایت پلیس، او در آخر اعلام نمود در آینده نزدیك جشن مدارس عاری از پوسیدگی با حضور وزیر بهداشت و وزیر آموزش و پرورش برگزار می شود.1398/10/07
09:43:03
5.0 / 5
4207
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است