بیشتر از 25 هزار نفر در كشور نیازمند اهدای عضو هستند

بیشتر از 25 هزار نفر در كشور نیازمند اهدای عضو هستند

به گزارش پاراسول رئیس انجمن اهدا عضو ایرانی ها اظهار داشت: هم اكنون بیشتر از ۲۵ هزار نفر بیمار نیازمند اهدای عضو در كشور وجود دارند كه سالانه كمتر از یك هزار نفر از آنان موفق به دریافت اعضای اهدایی هستند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دكتر كتایون نجفی زاده در نخستین دوره آموزشی تخصصی و مدیریتی فراهم آوری اعضاء پیوندی در استان ایلام ضمن تقدیر از حضور امام جمعه و مسؤلان دانشگاه علوم پزشكی در این كارگاه تصریح كرد: استان ایلام مردمانی شریف و قدرشناس دارد كه می توانند فرهنگ اهدا عضو را به درستی مفهوم بخشند و بالاترین میزان مشاركت را در این امر خداپسندانه به نمایش بگذارند.

بنابر اعلام وبدا، وی ادامه داد: میزان ۹۹درصد مرگ ها و میرها؛ مرگ قلبی هستند و تنها یك درصد از آنان مرگ مغزی است كه می توان با اهدا اعضای این افراد، جان افراد نیازمند اهدای عضو را نجات داد.

رئیس انجمن اهدا عضو ایرانی ها با اشاره به اینكه ایران در زمینه اهدای عضو در دنیا رتبه ۳۷ را داراست، تصریح كرد: روزانه یك الی هفت نفر از افراد نیازمند اهدای عضو در سطح كشور به خاطر عدم وجود عضو اهدایی جان خویش را از دست می دهند.1398/10/10
12:31:38
5.0 / 5
4213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است