بهبود درمان سرطان با واكسن آنفلوآنزا

بهبود درمان سرطان با واكسن آنفلوآنزا

به گزارش پاراسول پزشكان بر مبنای آزمایشات جدید خود اظهار داشتند: واكسن آنفلوآنزا می تواند تومورهای سرطانی را كوچك كرده و اثربخشی درمان سرطان را تقویت كند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، بررسی های انجام گرفته روی موش های آزمایشگاهی نشان داد تزریق ویروس آنفلوآنزای فعال نشده به تومورهای سرطانی می تواند آنها را كوچك كرده و اثربخشی ایمنی درمانی سرطان را تقویت نماید.
متخصصان با اشاره به اینكه در ارتباط با تومورهای سرطان شاخص های بسیاری بر اثر بخشی روش های درمانی تأثیر دارد، اظهار داشتند: یكی از این فاكتورها "سرد" یا "گرم" بودن تومورهاست. اما "سرد" یا "گرم" بودن تومورها چه مفهومی دارد؟
در سال های اخیر نوع جدیدی از درمان های ضد سرطان معروف به ایمنی درمانی كاربرد بیشتری پیدا كرده است. این روش درمانی از راه تقویت واكنش سیستم ایمنی به تومورهای سرطانی عمل می كند. هرچند برای اثربخشی بیشتر این روش درمانی لازم است تومورها "گرم" باشند به این مفهوم كه باید حاوی سلول های ایمنی باشند. درصورتیكه تومور حاوی میزان كافی از سلول های ایمنی نباشد تومور"سرد" نامیده می شود.
پرسشی كه محققان با آن روبرو بوده و همواره به دنبال یافتن پاسخی برای آن بوده اند چگونگی تبدیل تومورهای سرد به تومورهای گرم و اثربخشی ایمنی درمانی است.
گروهی از متخصصان علوم پزشكی در شیكاگو اخیرا در بررسی های خود به نتایجی دست پیدا كردند كه نشان دهنده اثربخشی استفاده از ویروس های آنفلوآنزای فعال نشده بر موش های آزمایشگاهی بوده است.
این متخصصان با بررسی اطلاعات بدست آمده از موسسه ملی سرطان به این ایده دست پیدا كردند. اطلاعات موجود نشان داد افراد مبتلا به سرطان ریه كه به علت عفونت های ریوی ناشی از آنفلوآنزا در بیمارستان بستری شده اند نسبت به بیماران دیگر عمر طولانی تری دارند.
همچنین نتایج آزمایشات انجام شده روی موش ها تایید نمود موش های مبتلا به تومورهای سرطانی و عفونت های ناشی از آنفلوآنزا عمر طولانی تری دارند.
در این بررسی متخصصان به تزریق ویروس آنفلوآنزای فعال نشده به تومورهای سرطان ملانوم در موش های آزمایشگاهی اقدام نموده و دریافته اند كه تزریق این واكسن باعث شد تا تومورها از حالت سرد به گرم از راه افزایش انباشت سلول های دندریتیك تغییر وضعیت دهند. این سلول ها می توانند پاسخ های ایمنی را تحریك كنند.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، متخصصان مشاهده نمودند با تزریق واكسن، رشد تومورهای ملانوم در موش ها با سرعت كمتری ادامه پیدا كرده یا از بزرگی آنها كاسته شده است.1398/10/22
19:22:11
5.0 / 5
4679
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است