اقدامی جدید در قیمت گذاری كالاهای پزشكی داخلی

سهم تجهیزات پزشكی ایرانی در بازار درمانی كشور چقدر است؟

سهم تجهیزات پزشكی ایرانی در بازار درمانی كشور چقدر است؟

به گزارش پاراسول مدیركل امور تجهیزات و ملزومات پزشكی سازمان غذا و دارو اقدام جدید این اداره كل برای قیمت گذاری تجهیزات و ملزومات پزشكی تولید داخلی را شرح داد و درباره میزان استفاده از تجهیزات پزشكی ایرانی در بازار درمانی كشور توضیح داد.مهندس سیدحسین صفوی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به برنامه جدید اداره كل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت برای قیمت گذاری تجهیزات و ملزومات پزشكی بر مبنای كیفیت، اظهار داشت: قیمت گذاری تجهیزات بر مبنای كیفیت، برای تجهیزات و ملزومات پزشكی تولید داخل است. خوشبختانه از آنجایی كه تعداد تولیدكنندگان مان در این عرصه افزایش یافته است، شاهد ایجاد یك شرایط رقابتی در میان تولیدكنندگان تجهیزات و ملزومات پزشكی در داخل كشور هستیم.
تجهیزات و ملزومات پزشكی داخلی رتبه بندی می شوند
وی اضافه كرد: با این هدف كه رقابت های موجود در بین تولیدكنندگان كالاهای پزشكی در كشور منجر به ارتقاء كیفیت این كالاها شود، برنامه اداره كل تجهیزات پزشكی این است كه محصولات پزشكی تولید داخلی را بر مبنای كیفیت رتبه بندی كند. باید توجه كرد كه این رتبه بندی هم بر روی قیمت گذاری تأثیر مستقیمی دارد؛ چونكه هزینه ای كه تولیدكننده برای تولید محصول با كیفیت متحمل شده، بیشتر بوده است.

صفوی با اشاره به اینكه ازاین رو قیمت تجهیزات پزشكی تولید داخلی بر مبنای كیفیت و رتبه ای كه كالا به دست می آورد، تنظیم می شود، اضافه كرد: این اقدام منجر به افزایش كیفیت در حوزه كالاهای پزشكی تولید داخلی خواهد شد. به عنوان مثال در حوزه باند و گازهای تولید داخل این طرح را اجرا كردیم و در نهایت شركت هایی كه در رتبه های پایین كیفی قرار داشتند، جهت ارتقاء كیفیت تلاش كردند و اصلاحاتی را در خطوط تولیدشان ایجاد كردند تا رتبه خودشان را راتقاء دهند.

وی تصریح كرد: این اقدام را با كمك انجمن ها و اتحادیه های تولیدكننده تجهیزات پزشكی و با دقت زیاد انجام خواهیم داد. این رتبه بندی به تدریج و به صورت گروه به گروه برای تجهیزات و ملزومات پزشكی انجام می شود. هم اكنون تجهیزات و ملزومات پزشكی داخلی را گروه بندی كرده ایم و رتبه بندی های كیفی را به تدریج انجام می دهیم.
سهم تجهیزات پزشكی داخلی در بازار ایران
صفوی با اشاره به سهم كالاهای پزشكی تولید داخلی در بازار كشور، اظهار داشت: از نظر تعدادی، كالاهای پزشكی تولید داخل به میزان 70 درصد در كشور مورد استفاده قرار می گیرند. از نظر ریالی هم ۴۰ درصد سهم بازار كشور را كالاهای پزشكی تولید داخلی به خود اختصاص می دهند كه امیدواریم به تدریج بتوانیم این سهم را افزایش دهیم.
1398/10/27
12:17:33
5.0 / 5
4107
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است