رئیس علوم پزشكی اراك:

مورد جدید كروناویروس در استان مركزی مشاهده نشده

مورد جدید كروناویروس در استان مركزی مشاهده نشده

به گزارش پاراسول ایسنا/مركزی رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك اظهار داشت: مورد جدیدی از مبتلاشدن به ویروس كرونا در نقاط مختلف استان مركزی مشاهده نشده است.


دكتر سیدمحمد جمالیان در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بجز یك مورد مثبت بیمار مبتلا به كروناویروس در شهر اراك خوشبختانه نتیجه آزمایش مواردی كه به مراكز درمانی استان بازگشت كردند منفی بوده و مورد جدیدی نیز مشاهده نشده است.
وی از فعالیت شبانه روزی كارگروه مقابله با كرونا ویروس در سطح استان با هدف اطلاع رسانی و نیز اتخاذ تصمیماتی برای پیش گیری از مبتلاشدن به این بیماری آگاهی داد و اضافه كرد: پیشنهاداتی از طرف دانشگاه علوم پزشكی اراك در جلسه امروز شورای پدافند غیرعامل استان مطرح و تصمیماتی اتخاذ شده كه برای اجرا ابلاغ خواهد گردید.
رئیس علوم پزشكی اراك در ادامه به بیان برخی پیشنهادات مطرح شده در شورای پدافندغیرعامل استان اشاره نمود و اضافه كرد: ثبت ورود و خروج كارمندان دستگاه های اجرایی بدون استفاده از انگشت، لغو موقت اجتماعات، جلسات و دوره های آموزشی، رعایت بهداشت فردی در ادارات و مراكز تجمعی، عدم استفاده از استكان مشترك برای صرف چای در محیط های اداری و گردنگیر به همراه داشتن وسایل شخصی نظیر لیوان، صرف غذا با قاشق و چنگال شخصی، اعطای مرخصی استعلاجی برای كارمندان علامت دار این بیماری همچون مهمترین پیشنهادات است.
وی درباب فوت یك بیمار مشكوك به كروناویروس در ساوه نیز اظهار داشت: هنوز نتیجه آزمایش این بیمار فوت شده از تهران دریافت نشده است كه مشخص شود آیا بر اثر مبتلاشدن به بیماری كروناویروس فوت كرده یا علت دیگری داشته است.
جمالیان در ادامه با اشاره به در پیش بودن موج دوم آنفلوانزا اظهار داشت: از هشت مورد مشكوك مبتلاشدن به بیماری كروناویروس كه در سطح استان ثبت شده بود نتیجه آزمایش دو مورد آن آنفلوانزا بوده است و حال عمومی یك مورد بیمار كه نتیجه آزمایش مبتلاشدن به كروناویروس در مورد او مثبت بود، خوشبختانه رو به بهبودی است.
وی به نمونه برداری از موارد مشكوك در سطح جامعه توسط تیم های واكنش سریع در سراسر استان در نتیجه فعالیت شبانه روزی كارگروه مقابله با كروناویروس اشاره نمود و اضافه كرد: نمونه برداری از موارد مشكوك در كانون های تجمعی نظیر مراكز آموزش های نظامی و نمونه برداری از افرادی كه به دلیلهای علایم مشترك در مراكز تجمعی قرنطینه شدند از اقدامات مهمی بوده كه انجام شده است.
جمالیان به حساس سازی ویژه ای كه در سطح استان برای مقابله با این ویروس انجام شده است، اشاره نمود و اضافه كرد: با حساسیتی كه به وجود آمده است و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی از طرف مردم می توان این بیماری را با كمترین عارضه پشت سرگذاشت.1398/12/03
14:16:46
5.0 / 5
3757
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است