یافته محققان ژاپنی نشان می دهد؛

بازی پینگ پنگ سبب تسكین علایم پاركینسون می شود

بازی پینگ پنگ سبب تسكین علایم پاركینسون می شود

پاراسول: یافته های مطالعاتی اولیه نشان میدهد بازی پینگ پُنگ برای افراد مبتلا به بیماری پاركینسون مفید می باشد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه فوكویوكا ژاپن دریافتند بیماران مبتلا به پاركینسون كه به مدت ۶ ماه و هفته ای یكبار در برنامه بازی تنیس روی میز شركت كرده بودند شاهد بهبود علایم بیماری شأن بودند.
بازی پینگ پُنگ، ورزشی هوازی است كه در جمعیت عمومی سبب بهبود هماهنگی چشم و دست، تندشدن عملكردهای غیرارادی، و تحریك مغز می شود.
این مطالعه شامل ۱۲ فرد با میانگین سنی ۷۳ سال بود كه مبتلا به بیماری پاركینسون از حالت خفیف تا متوسط بودند. این افراد به طورمیانگین به مدت ۷ سال مبتلا به این بیماری تشخیص داده شده بودند. علایم پاركینسون این بیماران در این مدت ارزیابی شد.
محققان دریافتند پس از شش ماه، شركت كنندگان شاهد روند بهبود در گفتار، نوشتن با دست، لباس پوشیدن، بلند شدن از تخت و راه رفتن بودند.
«كن ایچی»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «با وجودیكه این مطالعه كوچك است، اما نتایج آن ترغیب كننده و امیدواركننده است چونكه نشان میدهد پینگ پُنگ سبب بهبود برخی علایم بیماری پاركینسون می شود.»
محققان بر انجام مطالعات بیشتر بمنظور تأیید این یافته ها تاكید دارند.


منبع:

1398/12/11
13:55:36
5.0 / 5
4066
تگهای خبر: بیماری , پژوهشگر , محقق , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است