افزایش جهانی تلفات كووید-۱۹ و چالش كشورها برای تجهیز بیمارستان ها

افزایش جهانی تلفات كووید-۱۹ و چالش كشورها برای تجهیز بیمارستان ها

پاراسول: همزمان با افزایش جهانی تلفات بیماری كووید- 19 آمریكا و كشورهای اروپایی با چالش تجهیزات بیمارستانی و پزشكی برای مقابله با این بیماری مواجه گشته اند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، افزایش شمار قربانیان كروناویروس در كشورهای اروپایی همچون ایتالیا و انگلیس و همین طور ایالات متحده، مقامات این كشورها را برای آماده كردن تخت های بیمارستانی بیشتر در مناطقی با شیوع بالا و فراهم كردن تجهیزات پزشكی مورد نیاز برای تامین ایمنی كاركنان بخش سلامت به تقلا انداخت و گرفتار مشكل كرد.
به گفته نخست وزیر ایتالیا، این كشور با بدترین بحران از زمان جنگ جهانی دوم روبروست. با انباشته شدن اجساد قربانیان در بیمارستان ها، كلیساها و سردخانه های ایتالیا و با درخواست كاركنان بخش سلامت برای كمك بیشتر، نشانه ای از موفقیت ایتالیا در مهار رشد شیوع كروناویروس به چشم نمی خورد. شمار جانباختگان ایتالیا از مجموع قربانیان چین هم فراتر رفته است.
در آمریكا هم شرایط عادی نیست و تنها در نیویورك شمار مبتلایات، ۵ درصد آمار جهانی است. آنتونی فاوچی، متخصص ارشد بیماری های عفونی آمریكا در اظهاراتی اظهار داشت: امیدوارم كه ایالات متحده در مبارزه با كروناویروس مسیر مشابه ایتالیا را طی نكند. لازم است اقدامات سختگیرانه ای مانند محدودیت های مسافرتی، بسته شدن مدارس، تعطیلی خیلی از كسب و كارها و رعایت فاصله اجتماعی باید برای مدت زمان بیشتری در كشور ادامه داشته باشد.
شهردار نیویورك نیز اظهار داشت: شرایط فقط رو به بدتر شدن می رود. نیویورك به شدت نیازمند دستگاه های تنفس مصنوعی و سایر تجهیزات و كاركنان پزشكی است. بارها از ارتش آمریكا درخواست كرده ام كه برای كمك بسیج شود اما هیچ پاسخی دریافت نكرده ام.
در چندین ایالت آمریكا به ساكنان دستور داده شده كه در خانه بمانند.
در انگلیس كاركنان بعضی از بیمارستان ها از كمبود دستگاه های تنفس مصنوعی و تجهیزات حفاظتی مانند ماسك، عینك، دستكش و لباس های محافظتی شكایت دارند. حدودا ۴۰۰۰ نفر از كاركنان پزشكی در نامه ای به ساندی تایمز آگهی دادند كه پزشكان و پرستاران خدمات بهداشت ملی جان خودرا از دست خواهند داد اگر كه تجهیزات بهتری دریافت نكنند.
منبع:

1399/01/04
15:48:58
5.0 / 5
3144
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است