افزایش انتشار كرونا در برزیل و حفر هزاران گور برای قربانیان

افزایش انتشار كرونا در برزیل و حفر هزاران گور برای قربانیان

به گزارش پاراسول آمریكای لاتین حالا با موجی از مبتلا شدن به شیوع كروناویروس جدید روبرو شده و برزیل هم با افزایش شمار مبتلایان به ۱۰ كشور پرمبتلا پیوسته است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، شیوع کروناویروس در برزیل به حدی شدید شده است که سیستم درمانی کشور در مقابل آن ناتوان شده و رو به فروپاشی است و مقامات در شهر سائوپائولو دستور حفاری هزاران گور را داده اند.
تصاویر هوایی ثبت شده از ویلا فورموسا، بزرگ ترین گورستان آمریکای لاتین دسته های گورها را نشان داده است که کنار یکدیگر حفر شده اند. بیشتر از ۱۳ هزار گور در این گورستان در حال حفر است.


ویلا فورموسا یک گورستان عمومی است که عمدتاََ توسط فقیرترین خانواده ها مورد استفاده قرار می گیرد. در سائوپائولو، فقیرنشین ترین مناطق بیشترین صدمه را در اثر انتشار کرونا دیده اند.
باآنکه کادر درمانی برزیل امید خویش را از دست نداده اند اما در واقع هیچ مبارزه واقعی در مقابل شیوع این ویروس در برزیل وجود نداشته و این کشور با شکست روبرو شده است.
بسیاری تصاویر هزاران قبر حفر شده را نمادی از شکست مقامات برزیل در مقابل کنترل ویروس و اعمال قرنطینه دانسته اند.


با عنایت به شمار زیادی از اجسادی که روزانه به گورستان ویلا فورموسا برای دفن آورده می شوند، عملیات حفاری گورها و تدفین اجساد با سرعت بسیار زیادی و بدون برگزاری هرگونه مراسمی انجام می گیرد. هم چنین به جز کارکنان گورستان و خانواده نزدیک قربانیان، ورود دیگر افراد به این گورستان ممنوع شده است.
خیلی از مردم در آمریکای لاتین مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را ننگ می دانند. از همین رو به آسانی از تصدیق این که عزیزانشان در اثر این بیماری درگذشته اند، امتناع می ورزند.


باآنکه گورها از یکدیگر جدا هستند اما تمامی اجساد در کنار هم قرار داشته و با یکدیگر تدفین می شوند، بنابراین خیلی از عنوان گورهای دسته جمعی برای گورهای حفر شده در برزیل یاد می کنند.


طی دو هفته اخیر گورها بدون توقف در این گورستان برزیل در حال حفر شدن بوده اند. روزانه حدود ۸۰۰ گور در این گورستان حفر می شود. عملیات حفر گورها در برزیل مقرر است فعلا ادامه داشته باشد.
در حالیکه ایالت سائوپائولو بالاترین میزان مبتلا شدن به کووید-۱۹ و بدترین وضعیت شیوع کروناویروس را در برزیل دارد اما حتی نیمی از جمعیت این ایالت هم شرایط قرنطینه و محدودیت های تردد را رعایت نمی کنند و شیوع را جدی نمی گیرند.
ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل هم هم چنان این بیماری همه گیر را بعنوان "یک آنفلوآنزای کوچک" اعلام نموده و در پاسخ به این سوالِ خبرنگاران که میزان مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در برزیل از چین فراتر رفته است پاسخ تندی داده است. وی با لحنی تند به خبرنگاران گفته: "خب که چه؟ من برای این مرگ و میرها سوگواری می کنم اما شما می خواهید چه کاری انجام دهم؟ من نمی توانم معجزه کنم."
بنا بر گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، باآنکه رئیس جمهوری برزیل بطور قطع نمی تواند معجزه کند اما تکذیب خطرات کووید-۱۹ و برنامه های تخریبی اعمال قرنطینه در بعضی از شهرهای بزرگِ این کشور توسط وی، ویروس را مانند آتش سوزی گسترش داده است.
تابحال ۹۲ هزار و ۲۰۲ نفر در برزیل به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید مبتلا شده اند که از این میان ۶۴۱۲ نفر جان خویش را از دست داده و ۳۸ هزار و ۳۹ نفر بهبود یافته اند.1399/02/13
14:32:31
5.0 / 5
3206
تگهای خبر: آنفلوآنزا , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است