یافته جدید تحقیقاتی؛

نارسایی كلیوی از عوارض جدی مبتلا شدن به ویروس كووید۱۹

نارسایی كلیوی از عوارض جدی مبتلا شدن به ویروس كووید۱۹

به گزارش پاراسول طبق نتایج یك مطالعه جدید، خیلی از بیماران كووید ۱۹ در معرض ریسك بالای نارسایی حاد كلیوی قرار دارند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، به قول محققان دانشگاه نورث وسترن آمریکا، نارسایی حاد کلیوی یک عارضه جدی بیماری کووید ۱۹ است که کمتر گزارش شده و به خوبی هم علت آن مشخص نمی باشد.
طبق اعلام این محققان، نرخ مرگ و میر برای بیماران مبتلا به نارسایی حاد کلیوی حدود ۵۰ درصد است.
دکتر «دنیل باتل»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بستری شده در بیمارستان، بویژه در بخش آی سی یو، ۲۵ تا ۳۰ درصد در معرض ریسک نارسایی حاد کلیوی قرار دارند.»
برای این مطالعه جدید، محققان دو مطالعه اخیر در چین را در ارتباط با جزئیات مربوط به بافت کلیوی بیماران فوت شده به علت کووید ۱۹ بررسی کردند.
نوع نارسایی حاد کلیوی در این بیماران پیچیده بود و شامل چندین فاکتوری بود که در بیماران مبتلا به نارسایی حاد کلیوی وجود ندارد.
این شاخص های منحصربه فرد شامل تهاجم احتمالی کروناویروس به کلیه ها، تمایل به تشکیل لخته های خون، و تشکیل واسطه های فعال التهاب بود.
به گفته باتل، «این یافته های جدید متخصصان و پزشکان را وامی دارد که تمرکز بیشتری بر کلیه ها داشته باشند و به اطلاعات درستی در مورد عملکرد و ساختار کلیه ها در بیماران کووید ۱۹ گرفتار نارسایی کلیه ها دست یابند.»
فهم بهتر این مکانیسم منجر به توسعه شیوه های درمانی مؤثری می شود.

1399/02/25
14:40:58
5.0 / 5
2420
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است