اعلام آمادگی كاخ سفید برای پرداخت مجدد بخش كمی از بودجه سازمان بهداشت جهانی

اعلام آمادگی كاخ سفید برای پرداخت مجدد بخش كمی از بودجه سازمان بهداشت جهانی

پاراسول: رئیس جمهور آمریكا در ماه آوریل اعلام نموده بود كه ایالات متحده بودجه سازمان بهداشت جهانی را به حالت تعلیق درمی آورد و این سازمان را متهم كرد كه واكنش به بیماری همه گیر كرونا را از سر باز كرده است. حالا ترامپ مقرر است قسمتی از این بودجه به تعلیق درآمده را به سازمان بهداشت جهانی برگرداند.


به گزارش پاراسول به نقل از اسپوتنیک، بر طبق پیش نویس نامه ای به تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، دولت ترامپ مقرر است قسمتی از بودجه مربوط به مقابله با بیماری کووید ۱۹ را به این سازمان بازگرداند.
در این نامه که به دست تاکر کارلسون، روزنامه نگار و مجری برنامه تلویزیونی"امشب با تاکر کارلسون" رسیده، نوشته شده است: "[دولت] قبول خواهدنمود تا همان مقدار پولی که چین از سهم تعیین شده اش می پردازد، را پرداخت کند. بنا بر این است که من تصمیم گرفته ام ایالات متحده به شراکت و همکاری با سازمان بهداشت جهانی ادامه دهد...". در این نامه که ظاهراً از طرف ترامپ به نگارش درآمده، همین طور ذکر شده که " چین بدهکاری عظیمی به کل جهان دارد و پرداخت سهم منصفانه به سازمان بهداشت جهانی، می تواند سرآغازی برای جبران این بدهی باشد".
آمریکا بیشترین سهم را در بودجه سازمان بهداشت جهانی داشته است اگر مبلغی که دولت ترامپ گفته اجرایی شود این میزان در واقع حدود یک دهم بودجه ای است که قبلا از طرف آمریکا پرداخت می شد یعنی 400 میلیون دلار سالانه.
یک مقام ارشد نیز به این برنامه تلویزیونی تأیید داده که رئیس جمهور آمریکا برنامه بودجه مندرج در پیش نویس نامه را تصویب کرده است.
ترامپ روز پنجشنبه گذشته به خبرنگاران اعلام نمود که دولت او به زودی در هفته آینده، مطلبی را در ارتباط با سازمان بهداشت جهانی اعلام خواهدنمود. بعدتر در روز جمعه، ترامپ مجدداً اظهار نمود که تصمیم نهایی او باتوجه به این نهاد به زودی اعلام خواهد شد.
در ۱۴ آوریل، رئیس جمهور آمریکا اظهار نمود که در حال قطع بودجه سازمان بهداشت جهانی است، در صورتیکه دولت او تحقیقاتی را در مورد آژانس سازمان ملل مستقر در ژنو انجام داد و ادعا کرد که این تحقیقات مانع از پاسخ ایالات متحده به بیماری کرونا است. بگفته ترامپ، سازمان بهداشت جهانی ادعاهای دروغین چینی درباره ویروس کرونا را تکرار کرده است؛ همچون اینکه این ویروس قابل انتقال نیست و در مجموع نتوانسته است گزارش دقیقی از ویروس کرونا که در ژانویه پدیدار شد، عرضه نماید.
منبع:

1399/02/27
15:23:14
5.0 / 5
2390
تگهای خبر: بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است