رییس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اعلام كرد

احتمال بروز موج جدید كرونا در مازندران

احتمال بروز موج جدید كرونا در مازندران

پاراسول: رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با تاكید بر اینكه از هموطنان و به ویژه تهرانی ها می خواهیم كه به استان های شمالی سفر نكنند، اظهار داشت: مسافرت های اخیر در سطح استان مازندران احتمال بروز موج جدید بیماری را افزایش خواهد داد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی گویا در حاشیه جلسه با رئیس و معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار داشت: طرح غربالگری زندانیان در بیماری کرونا و همین طور قرنطینه زندانیان جدیدالورود و رعایت اصول بهداشتی، در جلوگیری از انتشار بیماری کرونا باید همچنان توسط دانشگاه های علوم پزشکی با جدیت دنبال شود.
وی اظهار داشت: نحوه خدمات ارزیابی بیماری های آمیزشی و ایدز، خدمات بهداشت باروری، آموزش، مشاوره و توانمندسازی در حیطه های حرفه آموزی در مراکز ارتقای سلامت زنان لطمه پذیر" توسط دانشگاه ها باید ارتقا یابد.
گویا با تاکید بر اینکه از هموطنان خصوصاً از تهرانی ها می خواهیم به استان های شمالی سفر نکنند، اظهار داشت: مسافرت های اخیر در سطح استان مازندران احتمال بروز موج جدید بیماری را افزایش خواهد داد.
وی افزود: در صورت عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و افزایش مسافرت ها به استان مازندران، احتمال افزایش و سیر صعودی این بیماری در این استان را شاهد خواهیم بود.
گویا اظهار داشت: دانشگاهای علوم پزشکی بابل و مازندران باید همچنان نسبت به نتایج احتمالی و آتی مسافرت ها حساسیت و آمادگی لازم را حفظ کنند.
بنابر اعلام کانال خبری وزارت بهداشت، وی اشاره کرد: شرط اول پیش گیری از بیماری همچنان رعایت جدی اصول بهداشتی است و مردم کمتر از خانه بیرون بروند و به خصوص مراقب افراد مسن و بیماران زمینه ای، بیماران سرطانی و قلبی، ریوی و سایر افراد دارای بیماری حاد بوده واز حضور در مکان های شلوغ جدا اجتناب کنند.1399/03/05
22:29:30
5.0 / 5
2352
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است