مطالعات محققان هلندی نشان می دهد؛

میزان كم باكتری های خوب در بینی عامل بروز عفونت سینوسی

میزان كم باكتری های خوب در بینی عامل بروز عفونت سینوسی

به گزارش پاراسول تحقیق جدید نشان داده است افرادی كه مدام گرفتار عفونت سینوسی می شوند احیانا میزان باكتری های خوب بینی شان مقصر در این حوزه است.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، تحقیق قبلی نشان داده است که انواع باکتری های حافظ سلامت در سیستم گوارشی، دستگاه تناسلی و بر روی پوست ساکن هستند.
در این مطالعه، محققان دانشگاه آنتورپ هلند دریافتند در افراد مبتلا به التهاب مزمن بینی و سینوس، تعداد باکتری های مفید lactobacilli در دستگاه تنفسی فوقانی در مقایسه با افراد فاقد چنین التهابی، کمتر است.
محققان همینطور به گونه خاصی از lactobacilli که بسیار مفید بوده و در محیط سرشار از اکسیژن بینی، رشد خوبی دارد، اشاره کردند.
«سارا لیبر»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «بیماران مبتلا به سینوزیت دارای گزینه های درمانی زیادی نیستند و درمان های موجود غالباً منجر به مشکلاتی نظیر مقاومت آنتی بیوتیکی شده و عوارض جانبی به همراه دارد.»
محققان این مطالعه، میزان ۳۰ باکتری متفاوت موجود در دستگاه تنفسی فوقانی ۲۲۵ بیمار مبتلا به سینوزیت مزمن و ۱۰۰ فرد سالم را ارزیابی کردند.
محققان متوجه شدند افراد سالم در مقایسه با بیماران، تعداد بیشتری باکتری lactobacilli داشتند که در بعضی از قسمت های بینی تا بیشتر از ۱۰ برابر بود.
تحقیق بیشتر نشان داد که گونه خاصی از lactobacilli دارای خواص ضدالتهابی و ضدمیکروبی بود و به خوبی با محیط غنی از اکسیژن بینی سازگار است.
محققان همینطور اسپری بینی ای را طراحی کردند که باکتری lactobacilli را به بینی منتقل کرده و منجر به تکثیر این باکتری در دستگاه تنفسی فوقانی ۲۰ داوطلب سالم شد.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.

1399/03/16
23:56:48
5.0 / 5
2980
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است