تحقیقات نشان می دهد؛

ارتباط مصرف داروهای آرامبخش با افزایش ریسك حاملگی خارج رحم

ارتباط مصرف داروهای آرامبخش با افزایش ریسك حاملگی خارج رحم

پاراسول: مطالعه جدید نشان داده است مصرف داروهای بنزودیازپین، نظیر زاناكس، والیوم، كلونازپام، هالسیون، یا لورازپام، پیش از حاملگی خطر حاملگی خارج رحمی را زیاد می كند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، معمولاً در حاملگی خارج رحمی، حاملگی در لوله فالوپ ایجاد می شود. خطر حاملگی خارج رحمی برای خانمهایی که سه ماه پیش از حاملگی داروهای بنزودیازپین مصرف کرده باشند، حدود ۵۰ درصد بیشتر است.
«الیزابت وال ویلر»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه استنفورد، در اینباره می گوید: «ما هنوز دلیل واقعی منجر به حاملگی خارج رحمی را نمی دانیم. لازم است بفهمیم که چطور برخی درمان های دارویی بر زنان تأثیر می گذارد.»
به گفته محققان، حاملگی خارج رحمی پدیده نادری است و هرساله ۱ تا ۲ درصد حاملگی ها به این شکل هستند. اما این نوع بارداری، تاثیرات ویرانگری دارد. اگر زود تشخیص داده نشود، می تواند منجر به نابودی لوله فالوپ و در نتیجه خونریزی خطرناک داخلی شود.
بارداری خارج رحمی عامل ۱۳ درصد از مرگ های در رابطه با حاملگی است. حتی می تواند منجر به ناباروری شود.
به گفته محققان، این داروها به شیوه های مختلف در بروز حاملگی خارج رحمی نقش دارند. یک مورد اینکه، این داروها باعث آرام شدن ماهیچه هایی می شوند که معمولاً منقبض می شوند و جنین را از لوله فالوپ به رحم هدایت می کنند.
محققان تاکید دارند خانمهایی که این داروها را مصرف می کنند پیش از باردارشدن حتما با پزشک شان مشورت نمایند.

1399/03/19
23:20:37
5.0 / 5
2879
تگهای خبر: پزشك , خونریزی , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است