مدیربخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری مطرح كرد

آگهی نسبت به تكمیل ظرفیت بیمارستان های پذیرش كننده كرونا

آگهی نسبت به تكمیل ظرفیت بیمارستان های پذیرش كننده كرونا

به گزارش پاراسول مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اعلان اینكه با اوج بیماری كرونا در خیلی از مناطق كشور روبرو می باشیم، اظهار داشت: در شرایط كنونی باید مسئولین، دولت، مجلس و هر ارگان و سازمانی كه مسئولیتی در این رابطه دارد، برای مهار و كنترل بیماری واكنش سریع داشته باشد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دکتر پیام طبرسی با آگهی جدی نسبت به وضعیت بحرانی بیمارستان ها و با اعلان اینکه خیلی از بیمارستان های پذیرش کننده بیماران کرونایی تکمیل شده است، اظهار داشت: در صورتی که بحران به وجود آمده کنترل و مدیریت نشود، از همه جهات ضربه خواهیم خورد و نخستین جایی که گرفتار آزار می شود سلامت مردم است. متاسفانه هم اکنون تعداد بالایی از مردم در بیمارستان بستری هستند و خیلی ها در فهرست انتظار برای بستری به سر می برند، وضعیتی که شایسته کشور ما نیست.
وی با اعلان اینکه بارها بر اهمیت مسئله کرونا و رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری ها برای پیش گیری از شیوع و انتقال بیماری تاکید شده و دیگر مطلبی در این رابطه باقی نمانده، اظهار داشت: باتوجه به وقوع اوج بحران کرونا که هم اکنون حداقل در تهران با آن روبرو می باشیم، باید اقدامات و مداخلات جدی برای مدیریت شرایط اعمال شود.
افرادی که سفارش ها را رعایت نکردند در بحران کنونی مسئولند
مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری افزود: همانگونه که مشاهده می شود و آمارها نیز نشان میدهد با اوج بیماری کرونا در خیلی از مناطق کشور و طبق اعلام وزارت بهداشت در ۱۴ استان روبرو می باشیم که تهران نیز جزو آن هاست. البته این وضعیت قابل پیش بینی بود و خود بنده از ۵ خرداد مکرراً آگهی دادم که مسافرت های بی رویه و شرکت در مراسمات و تجمعات منجر می شود که کرونا از کنترل ایجاد شده، بیرون رود و متاسفانه این صورت گرفت و همه کسانی که این سفارش ها را جدی نگرفته و رعایت نکردند، امروز باید خودرا مسئول بدانند.
این متخصص عفونی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی باید مسئولین و هر ارگان و سازمان و فردی که مسئولیتی در این کشور دارد از حالت منفعلانه بیرون رود، اظهار نمود: هم اکنون متاسفانه سیستم در مقابل این اتفاقات منفعل بوده و واکنش سریع نداریم. همین مسئله موجب بروز بحران کنونی شده، به شکلی که حداقل در شهر تهران تخت خالی برای بستری بیمار کرونایی وجود ندارد و همین الان بیماران زیادی در نوبت بستری در بیمارستان هستند، وضعیتی که شایسته ما نیست.
نکات ضروری برای کنترل و مدیریت بحران کرونا
طبرسی با ذکر نکاتی جدی برای کنترل و مدیریت و رهایی از بحران ایجاد شده، عنوان کرد: اولین قدم لغو کلیه تجمعات و تعطیلی هر مساله ای است که موجب تجمع افراد می شود، پاساژها، مراکز خرید، رستوران ها، کنسرت، سینما و هر چیز دیگری که موجب تجمعات می شود باید هرچه زودتر لغو شود.
برگزاری حضوری کنکور منجر به انتقال شدید بیماری می شود
مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با انتقاد از شرایط برگزاری امتحانات و بویژه کنکور سراسری، اظهار داشت: بعنوان نمونه با برگزاری حضوری کنکور تجمعات چند صدهزار نفری ایجاد می شود که این مسئله موجب انتقال شدید بیماری خواهد شد که بسیار خطرناک خواهد بود.
وی رعایت فاصله فیزیکی در وسایل نقلیه عمومی را مساله مهم بعدی عنوان نمود و اظهار داشت: باید تمهیدات جدی برای رعایت فاصله گذاری در وسایل نقلیه عمومی مانند مترو و اتوبوس اندیشیده و اجرا شود.
دکتر طبرسی "دورکاری کارمندان" را نکته سوم دانست و افزود: نباید در ادارات تجمع ایجاد شود، خیلی از مبتلایان کنونی کارمندان هستند، چونکه در یک محیط فردی بیمار شده و سایرین را مبتلا می کند.
وی مساله بعدی را ممنوعیت مسافرت های بین استانی و کنترل شدید آن عنوان نمود و اظهار داشت: هم اکنون افراد به آسانی و بدون کنترل از یک منطقه به منطقه دیگر مسافرت کرده و موجب انتقال بیماری می شوند. این مساله به خصوص در سفر های هوایی بسیار با اهمیت می باشد، چونکه هم اکنون تعداد زیادی بیمار از شهر خود به سایر مناطق مسافرت می کنند و مسافران زیادی را در هواپیما و مسیر مبتلا می کنند، متاسفانه نکات کنترلی و بهداشتی در این رابطه رعایت نمی گردد، در حالی که در این شرایط باید به دیگران هم فکر نماییم و تنها به فکر خود و اطرافیان خود نباشیم. چونکه در این فرآیند انتقال ممکنست بیماری به فردی منتقل شود که کارش به آی سی یو و شرایط خطرناک کشیده شود و مطمئنا هیچ کس راضی نیست که موجب آزار دیگران شود، ولی ناخواسته و ندانسته با این شرایط ممکنست این مساله اتفاق بیافتد.
با متخلفان کرونا از لحاظ قانونی برخورد شود
این عضو هیات علمی دانشگاه خطاب به شرکت های هواپیمایی، خواهان شد: شرکت های هواپیمایی حتما این مسئله را رعایت نمایند و از ورود بیماران به هواپیما جدا جلوگیری نمایند. این قضیه نیازمند یک چک و نظارت جدی است. همین طور در این رابطه باید قانونی وجود داشته باشد که با متخلفین به صورت جدی برخورد شود، به عبارت دیگر باید افراد بیمار بوسیله کد ملی رهگیری شده و از ورود آنان به هواپیما جلوگیری شده و با آنها به شدت برخورد شود؛ چونکه در صورت سوار شدن افراد زیادی را در معرض آلودگی قرار می دهند.
طبرسی که در یک پیام ویدیویی صحبت می کرد، با تاکید بر اینکه همین بی توجهی ها موجب وضعیت کنونی شده است، اظهار داشت: باید قوانینی تدوین شود تا با افرادی که در اماکن عمومی اصول بهداشتی را رعایت نکرده و از ماسک استفاده نمی کنند به شدت برخورد شود؛ چونکه هم اکنون سلامت جامعه به شدت در معرض خطر قرار دارد و اگر این کنترل ها رعایت نشده و آمار مبتلاشدن کم نشود از همه جهات ضربه خواهیم خورد و نخستین جایی که گرفتار آزار می شود سلامت مردم است. متاسفانه هم اکنون تعداد بالایی از مردم در بیمارستان بستری هستند و خیلی ها در فهرست انتظار برای بستری به سر می برند، وضعیتی که شایسته کشور ما نیست.
منبع:

1399/04/14
16:52:21
5.0 / 5
2193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است