سخنگوی وزارت بهداشت مطرح كرد

مدافعان سلامت در معرض مبتلاشدن به كرونا

مدافعان سلامت در معرض مبتلاشدن به كرونا

به گزارش پاراسول سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: كادر بهداشت و درمان در مراكز بهداشتی و درمانی كشور بیشتر از همه در معرض مبتلاشدن به ویروس كرونا قرار دارند و تنها راه پشتیبانی از مدافعان سلامت، رعایت بهداشت و پیش گیری از مبتلاشدن به كروناست.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری درباره مباحث مطرح شده در خصوص ابتلای کادر درمان به ویروس کرونا اضافه کرد: مدافعان سلامت از شروع مسیر مبارزه با کرونا در کشور، در خط مقدم مراکز بهداشتی و درمانی قرار داشته و همچنان استوار و موثر دراین زمینه فعال می باشند.

وی افزود: پزشکان، پرستاران، نیروهای خدماتی، آزمایشگاهیان، رادیولوژیست ها و همه ارکان نظام سلامت دراین زمینه شهید داده و حتی لحظه ای از ارائه خدمت باز نمانده اند. این نشان میدهد که مدافعان سلامت جدا از جامعه و مردم نیستند و از کوشش برای نجات جان بیماران غافل نمی شوند.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: آنچه در چالش همدلی با مدافعان سلامت هم تاکید شده همین است که باید همراهی و همکاری بیشتری با کادر بهداشت و درمان گردد. این مساله از مسیر حمایت معنوی و رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و شست وشوی مداوم دست ها و در نتیجه کاهش مبتلاشدن و بستری در بیمارستان ها امکان پذیر است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، لاری بیان کرد: هرچه افراد در مکان های آلوده تر از نظر ویروس کرونا حضور داشته باشند، احتمال مبتلاشدن نیز افزایش می یابد و کادر بهداشت و درمان به سبب افزایش مبتلاشدن و بستری افراد جامعه به این ویروس در معرض خطر بیشتری قرار می گیرند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: در ابتدای مسیر مقابله با کرونا، کمبودهایی در زمینه لوازم محافظت شخصی در همه جهان به وجود آمد و این مساله در کشور ما نیز وجود داشت، اما با کوشش های بین بخشی انجام شده، این کمبودها تا حد زیادی برطرف شده و تلاش ها برای رفع نیازها همچنان در حال انجام می باشد.

وی اظهار نمود: امیدواریم جامعه با پشتیبانی از کادر بهداشت و درمان نشان بدهند که می توانیم از جدال با ویروس کرونا نیز پیروز بیرون بیاییم و جان عزیزان خود و مدافعان سلامت را در خطر مواجهه با بیماری کووید ۱۹ قرار ندهیم.
منبع:

1399/05/04
13:46:40
5.0 / 5
1975
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است