تشدید شیوع ویروس كرونا در هنگ كنگ و هشدار فروپاشی سیستم درمانی

تشدید شیوع ویروس كرونا در هنگ كنگ و هشدار فروپاشی سیستم درمانی

پاراسول: با افزایش شمار مبتلایان به كرونا در هنگ كنگ، رهبر اجرایی این جزیره هشدار داد كه سیستم درمانی و بیمارستانی هنگ كنگ در آستانه فروپاشی قرار گرفته است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، کری لام، رهبر دولت محلی هنگ کنگ گفت: این ویروس "در آستانه شیوع گسترده در اجتماعات" است و از مردم خواست تا در خانه بمانند.
در صورتیکه هنگ کنگ در ابتدای شیوع ویروس کرونا در کنترل آن موفق بود، حالا مرتباً از ۱۰۰ مورد روزانه جدید مبتلاشدن خبر می دهد. این در حالیست که کمتر از یک ماه پیش میانگین تعداد موارد جدید روزانه در آن زیر ۱۰ نفر بود.
لام، رهبر اجرایی هنگ کنگ در اطلاعیه ای که در اواخر روز گذشته (سه شنبه) انتشار یافت، هشدار داد که این جزیره در آستانه "شیوع کرونا در مقیاس بزرگ در اجتماعات است که ممکنست منجر به فروپاشی سیستم بیمارستانی و از دست رفتن زندگی های بسیاری خصوصاً سالمندان شود.
وی از شهروندان خواست که اقدامات سختگیرانه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند و تا آنجا که ممکن در خانه بمانند.
اظهارات وی در حالی مطرح می شود که هنگ کنگ روز دوشنبه ۱۴۵ مبتلاشدن و روز سه شنبه ۱۰۶ مورد ابتلای دیگر را تأیید کرد و از بیست و سومین مرگ کلی آن آگاهی داد.
از امروز، صرف غذا در رستوران ها ممنوعست و تنها غذای بیرون بر تحویل داده می شود و طبق سخت ترین قوانینی که تابحال هنگ کنگ اتخاذ نموده است فقط دو نفر از اعضای خانواده های مختلف می توانند ملاقات داشته باشند.
الان استفاده از ماسک در همه اماکن عمومی الزامی است.
قبل از این اعلام شده بود که فضاهایی مانند کافه ها، سالن های بدنسازی و سالن های زیبایی بسته خواهد شد.
در آغاز ماه جاری میلادی نیز اجتماعات عمومی تا ۵۰ نفر مجاز بودند اما کمی بعد این تعداد به چهار نفر کم شد و الان به دو نفر رسیده است.
در آغاز شیوع بیماری، سفر مرزی با چین به شدت کم شد، "مسیر و ردیابی" معرفی گردید و سایر محدودیت ها نیز اعمال شد.
در اوایل سال جاری میلادی (۲۰۲۰)، هنگ کنگ هفته ها بدون یک مورد محلی انتقال کرونا در کنترل این عفونت موفق بود. اما با شروع زندگی به حالت عادی، افزایش موارد محلی انتقال مشاهده شد. متوسط تعداد مبتلایان جدید از شروع ماه تابحال به بیش از ۱۲۰ مورد رسیده است.
بگفته یکی از استادان دانشگاه هنگ کنگ، این افزایش احتمالاً به سبب "نقص در مراحل مرزی در هنگ کنگ" رخ داده است، چونکه بیماران از خارج از هنگ کنگ ممکنست ویروس را به جوامع داخلی جزیره منتقل کرده و منجر به انتقال محلی فعلی شده باشند.
آخرین کسی که در هنگ کنگ قربانی کروناویروس شد یکی از ساکنان یک مرکز نگهداری بود که حداقل ۴۵ عفونت در آن ثبت شده است.
دانشمندان محلی ابراز نگرانی کرده اند که این ویروس در گردش در هنگ کنگ می تواند خسارت بیشتری به همراه داشته باشد.
گفته می شود کروناویروس حداقل ۲۲ روز است که جهش نکرده است، به این معنا که می تواند به خوبی با انسان ها سازگار شده و انتقال آن آسان تر شده باشد.
بنا بر گزارش بی بی سی، اخبار تایید نشده حاکی از آنست که احیانا انتخابات پارلمان هنگ کنگ- شورای قانونگذاری- به سبب شیوع ویروس کرونا می تواند تا یک سال به تعویق بیفتد.
منبع:

1399/05/08
15:05:34
5.0 / 5
1836
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است