وزیر بهداشت اعلام كرد

افتتاح ۱۱۵ پروژه اورژانس در ۷ استان كشور

افتتاح ۱۱۵ پروژه اورژانس در ۷ استان كشور

به گزارش پاراسول وزیر بهداشت با اشاره به افتتاح 115 پروژه اورژانس در هفت استان كشور، از راه اندازی نخستین اورژانس ریلی آگاهی داد و اظهار داشت: امیدواریم این اورژانس با شبكه ریلی گسترده كه در دولت تدبیر و امید گسترش یافت، توسعه پیدا كند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در مراسم افتتاح همزمان ۱۱۵ پروژه سازمان اورژانس کشور به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با تاکید بر اینکه اورژانس یکی از خط مقدم ترین عرصه های ارائه خدمت است، اظهار داشت: وقتی کسی گرفتار گرفتاری می شود پس از خدا و ائمه نخستین جایی که به یادش می رسد شماره ۱۱۵ است. این مساله قدر و منزلت شما را نشان میدهد. اورژانس کشور خصوصاً پس از آن که تبدیل به سازمان شد، تحولات خوبی را به خود دید.
وی اضافه کرد: اورژانس کشور یکی از مهمترین و مطمئن ترین تکیه گاه های ما بوده و خواهد بود. وقتی ما می خواستیم ۵۷ دانشجوی ایرانی را از ووهان چین به کشور منتقل نماییم نخستین کسی که برای خدمت در دل آتش کرونا حضور یافت دکتر کولیوند و همکارانشان بودند. پس از اعلام نخستین مورد بیماری در قم ایشان حضور پیدا کردند. من برای همه همکاران مبتلا غصه خوردم و یکی از این عزیزان دکتر کولیوند بودند. اورژانس کشور در این بحران، ۴ شهید تقدیم نظام سلامت کرد.
وی با تاکید بر اینکه خدمات اورژانس گسترده است و نخستین خط رسیدگی به دردمندان است، اشاره کرد: خدمت اورژانس برای بیماران سکته قلبی و مغزی موجب شد جان بسیاری نجات پیدا کند و اورژانس هوایی خدمات بهادار ای ارائه کرد و به یاد دارم سال قبل یک فروند اورژانس هوایی که برای ارائه خدمات به مادری حامله می رفت گرفتار حادثه شد و در این حادثه ۵ نفر از عزیزان ما شهید شدند که بر روح ۵ شهید اورژانس هوایی درود می فرستم. حتی با وجود شهادت این عزیزان اما خدمت رسانی به آن مادر حامله فراموش نشد.
نمکی اشاره کرد: امروز مفتخریم ۱۱۵ پروژه اورژانس را در ۷ استان کشور افتتاح نماییم و امیدواریم این پروژه ها در اختیار مردم قرار گیرد.
وی اضافه کرد: ما اورژانس هوایی داشتیم و پارینه نیز ۳ اورژانس دریایی برای سواحل نیلگون خلیج فارس افتتاح کردیم. امروز نیز نخستین اورژانس ریلی افتتاح می شود و نخستین گام اورژانس ریلی را برداشتیم و امیدواریم این اورژانس با شبکه ریلی گسترده که در دولت تدبیر و امید گسترش یافت، توسعه پیدا کند.
وزیر بهداشت، اشاره کرد: برای نخستین بار خانم هایی را در اورژانس کشور تربیت می نماییم و همیشه این دغدغه را داشتیم که وقتی خانمی در شرایط خاص نیازمند فوریت های پزشکی شود، تکنسین خانم اعزام شود. هرچند که اقایان خدمت گذار در اورژانس کشور از پاکیزگان هستند.
وی با اشاره به توسعه اتوبوس آمبولانس ها، بیان کرد: با توسعه اتوبوس آمبولانس ها ۳.۵میلیون زائر اربعین را توانستیم جا به جا نماییم. تعداد موتور آمبولانس ها در شهرهای شلوغ و پر ترافیک نیز ۲ برابر خواهد شد.
وی در خاتمه با یادی از شهدای دفاع مقدس به روح بزرگ شهدای اورژانس در دفاع مقدس نیز درود فرستاد.1399/05/15
23:46:15
5.0 / 5
1770
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است