آمار جهانی همه گیری كووید -۱۹

بیشتر از ۸۷۳ هزار قربانی كرونا در جهان

بیشتر از ۸۷۳ هزار قربانی كرونا در جهان

به گزارش پاراسول شمار مبتلایان به كروناویروس جدید در جهان تابحال به ۲۶ میلیون و ۴۷۱ هزار و ۷۳۳ نفر رسیده و مرگ ۸۷۳ هزار و ۲۲۳ نفر هم در اثر این بیماری تأیید شده است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
بنا بر تازه ترین آمارها ۱۸ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۳۰۱ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ تابحال بهبود یافته اند.
در میان شش میلیون و ۹۳۴ هزار و ۲۰۹ مورد ابتلای فعال در سرتاسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی شش میلیون و ۸۷۳ هزار و ۴۵۹ نفر وضعیت خفیف داشته اند و تنها ۶۰ هزار و ۷۵۰ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.
همچنین از ۱۹ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۵۲۴ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۱۸ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۳۰۱ نفر معادل ۹۵ درصد از موارد بهبود یافته و ۸۷۳ هزار و ۲۲۳ نفر معادل پنج درصد از موارد جان خویش را از دست داده اند.
آمریکا با بیشتر از ۶.۳ میلیون مبتلا همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است. برپایه تازه ترین آمارها، شمار مبتلایان در برزیل هم حالا از چهار میلیون نفر فراتر رفته و این کشور بعد از آمریکا و با آماری چشم گیر از نظر تعداد بیماران و قربانیان کووید ۱۹، جایگاه دوم را در جهان دارد. پیشبینی می شود هند هم بزودی به جمع کشورهایی با بیشتر از ۴ میلیون بیمار مبتلا به کرونا بپیوندد.
در حال حاضر سه کشور آمریکا، برزیل و هند به ترتیب در رتبه های اول تا سوم، کشورهایی هستند که بالای سه میلیون مبتلا به کووید-۱۹ را در آمارهای رسمی خود گزارش کرده اند. همینطور در ایام اخیر آمار مبتلایان در روسیه هم از مرز یک میلیون نفر عبور کرد.
بر اساس داده های رسمیِ کشورها بعد از ایالات متحده آمریکا سه کشور برزیل، هند و مکزیک با گذشتن از مرز ۵۰ هزار جانباخته به ترتیب بالاترین آمار جهانیِ قربانیان این بیماری را به خود اختصاص داده اند.
بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا شش میلیون و ۳۳۵ هزار و ۲۴۴ مبتلا، ۱۹۱ هزار و ۵۸ قربانی
۲. برزیل چهار میلیون و ۴۶ هزار و ۱۵۰ مبتلا، ۱۲۴ هزار و ۷۲۹ قربانی
۳. هند سه میلیون و ۹۳۶ هزار و ۷۴۷ مبتلا، ۶۸ هزار و ۵۶۹ قربانی
۴. روسیه یک میلیون و ۹۹۹۵ مبتلا، ۱۷ هزار و ۵۲۸ قربانی
۵. پرو ۶۷۰ هزار و ۱۴۵ مبتلا، ۲۹ هزار و ۴۰۵ قربانی
۶. کلمبیا ۶۴۱ هزار و ۵۷۴ مبتلا، ۲۰ هزار و ۶۱۸ قربانی
۷. آفریقای جنوبی ۶۳۳ هزار و ۱۵ مبتلا، ۱۴ هزار و ۵۶۳ قربانی
۸. مکزیک ۶۱۶ هزار و ۵۰۱ مبتلا، ۶۶ هزار و ۳۲۹ قربانی
۹. اسپانیا ۴۸۸ هزار و ۵۱۳ مبتلا، ۲۹ هزار و ۲۳۴ قربانی
۱۰. آرژانتین ۴۵۱ هزار و ۱۹۸ مبتلا، ۹۳۶۱ قربانی
پس از آن کشورهای شیلی با ۴۱۶ هزار و ۵۰۱ مبتلا، ایران با ۳۸۰ هزار و ۷۴۶ مبتلا، انگلیس با ۳۴۰ هزار و ۴۱۱ مبتلا، بنگلادش با ۳۱۹ هزار و ۶۸۶ مبتلا، عربستان سعودی با ۳۱۸ هزار و ۳۱۹ مبتلا، فرانسه با ۳۰۰ هزار و ۱۸۱ مبتلا، پاکستان با ۲۹۷ هزار و ۵۱۲ مبتلا، ترکیه با ۲۷۴ هزار و ۹۴۳ مبتلا، ایتالیا با ۲۷۲ هزار و ۹۱۲ مبتلا، آلمان با ۲۴۸ هزار و ۸۱۴ مبتلا، عراق با ۲۴۷ هزار و ۳۹ مبتلا، فیلیپین با ۲۲۸ هزار و ۴۰۳ مبتلا، اندونزی با ۱۸۴ هزار و ۲۶۸ مبتلا، کانادا با ۱۳۰ هزار و ۴۹۳ مبتلا، اوکراین با ۱۲۸ هزار و ۲۲۸ مبتلا، سرزمین های اشغالی ۱۲۴ هزار و ۴۵۵ مبتلا، قطر با ۱۱۹ هزار و ۴۲۰ مبتلا، بولیوی با ۱۱۸ هزار و ۷۸۱ مبتلا، اکوادور با ۱۱۶ هزار و ۳۶۰ مبتلا و قزاقستان با ۱۰۶ هزار و ۱۲۱ مبتلا تابحال بیشتر از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده اند.
منبع:

1399/06/14
17:18:22
5.0 / 5
1503
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است