یك متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری:

هنوز شرایط عادی نیست

هنوز شرایط عادی نیست

به گزارش پاراسول متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی درباره اینكه كرونا در بهبودیافتگان، در صورت بروز مجدد با علایم شدیدتری بروز می كند یا خیر، توضیح داد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دکتر آرمین وزیریان اظهار نمود: در بعضی از بیمارانی که مجدد به کرونا مبتلا می شوند شدت بیماری خفیف تر، در بعضی شدیدتر و در بعضی همچون دفعه پیشین است؛ اما به صورت کلی هنوز تجربه جمع بندی شده ای در این حوزه وجود ندارد.
افراد عادی از هجوم برای دریافت واکسن آنفلوانزا پرهیز کنند
این متخصص همینطور با اشاره به نزدیکی فصل پاییز و نگرانی ها درباره شیوع ویروس کرونا، درباره واکسن آنفلوانزا، اظهار داشت: سالمندان، افراد دارای بیماری های زمینه ای و زنان آبستن در اولویت تزریق واکسن آنفلوآنزا هستند، بنابراین سفارش می شود افراد کمتر در معرض خطر از هجوم برای دریافت واکسن پرهیز کنند.
وزیریان با اشاره به اینکه طبق سفارش های سازمان بهداشت جهانی تمامی افراد دارای سنین بالای شش ماه می توانند از واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند، اظهار داشت: توزیع این واکسن با نظارت وزارت بهداشت و احیانا اواخر شهریور ماه شروع می شود.
وی با اشاره به اینکه امکان دارد برای فروش واکسن آنفلوآنزا در شرایط انتشار کرونا بازار سیاه ایجاد شود، بر پرهیز از هجوم افراد برای تزریق این واکسن تصریح کرد.
پوشاندن بینی با هر نوع ماسکی بهتر از ماسک نزدن است
وزیریان همینطور با اشاره به اینکه هر پوششی روی بینی یکی از روش های موثر برای پیشگیری از انتقال بیماری کروناست، اظهار داشت: هر پوششی روی بینی بهتر از آن است که از ماسک استفاده نشود. البته تنها استفاده از ماسک برای جلوگیری از انتقال کافی نیست، بلکه افراد باید فاصله اجتماعی را رعایت نمایند و از حضور در محیط های بدون تهویه و پنجره باز اجتناب کنند.
وزیریان با اشاره به اینکه این روزها رفتارهای پیشگیرانه بیشتر دیده می شود، اظهار داشت: با این وجود روابط اجتماعی محدود نشده، اما اگر روند کنترلی را ادامه دهیم شاید در مهر و آبان شرایطی مانند اردیبهشت را تجربه نماییم که موارد مبتلا شدن کم شده بود. بهرحال شرایط هنوز عادی نیست و همه با تصور اینکه ویروس هنوز شایع است باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.
این متخصص اضافه کرد: متاسفانه خیلی از افراد مسنی که به کرونا مبتلا شده اند با وجود خروج محدود از منزل طی 7 ماه گذشته، به علت عدم رعایت پروتکل ها و ترددها از جانب اطرافیان خود مبتلا شده اند. بنابراین افراد در دیدار با اعضای مسن خانواده باید تا جای ممکن فاصله اجتماعی را رعایت و مدت زمان دیدارشان را محدود کنند و به هیچ عنوان استفاده از ماسک را فراموش نکنند تا از ابتلای آنان جلوگیری شود.
تشابه علائم آنفلوانزا با کرونا
وزیریان با اشاره به اینکه با نزدیک شدن به فصل پاییز امکان دارد خیلی از علایم سرماخوردگی و آنفلوآنزا با کرونا اشتباه گرفته شود، اظهار نمود: تجربه نشان داده است معمولا کرونا به صورت تک علامت بروز نمی کند.
او در آخر تصریح کرد: افراد باید شرایط را قرمز در نظر بگیرند و تمامی اصول بهداشتی را رعایت نمایند و با زدن ماسک و محدود کردن ارتباطات اجتماعی خطر مبتلا شدن به کرونا را کاهش دهند.1399/06/24
23:28:11
5.0 / 5
2073
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است