درمان موفقیت آمیز كودك صدمه دیده به دنبال حمله گاندو

درمان موفقیت آمیز كودك صدمه دیده به دنبال حمله گاندو

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی از درمان موفقیت آمیز كودك چابهاری كه مورد حمله تمساح قرار گرفته بود، در بیمارستان اختر اطلاع داد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دکتر آرش ملکی - فلوشیپ ارتوپدی اطفال، از انجام عمل جراحی موفقیت آمیز برای پسربچه ای که مورد حمله گاندو (تمساح پوزه کوتاه ایرانی) قرار گرفته بود، اطلاع داد و اظهار داشت: اوایل مهرماه پسربچه ای از یکی از روستاهای شهرستان چابهار با صدمه شدید در اندام فوقانی چپ بر اثر گازگرفتگی گاندو به بیمارستان اختر مراجعه نمود.
وی افزود: در ابتدا بعد از وقوع این حادثه، کودک در یکی از بیمارستان های خارج از کشور تحت درمان قرار گرفته بود که مچ دست چپ او را قطع کردند، اما به دلیل درد زیاد و ترشحاتی که از ناحیه آرنج و محل قطع عضو داشت، به بیمارستان اختر مراجعه نمود.
ملکی در مورد روند درمان کودک در بیمارستان عنوان کرد: بعد از مراجعه، زخم های پسربچه بلافاصله شستشو داده شد و آنتی بیوتیک های تزریقی تجویز شد. همینطور پلاتینی که در بازوی او قرار داده بودند، مناسب نبود و طی عمل جراحی پلاتین را هم تعویض کردیم.
عضو هیئت علمی دانشگاه اقدامات درمانی را موفقیت آمیز دانست و اضافه کرد: آنتی بیوتیک های تزریقی اثرگذار بوده و ترشحات عفونی خشک شده است. همینطور شکستگی بوجود آمده از لحاظ بالینی رو به بهبود است و درد سابق وجود ندارد.
به قول ملکی، محدود بودن دامنه حرکت آرنج کودک از مشکلات فعلی این کودک است که با درمان های فیزیوتراپی و تلاش خود کودک قابل درمان است.
منبع:

1399/07/19
20:53:46
5.0 / 5
1755
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است