رئیس مجتمع بیمارستانی امام(ره):

سابقه نداشت بیماران كرونایی در اورژانس فوت كنند

سابقه نداشت بیماران كرونایی در اورژانس فوت كنند

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)، اظهار داشت: در ۸ ماه گذشته چنین اتفاقی نیفتاده بود كه بیماران كرونایی در اورژانس جان خود را از دست بدهند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، خسرو صادق نیت، تصریح کرد: بیمارستان امام (ره) ۵۰۰ تخت برای بیماران سرطانی دارد که اگر آنها را به بیماران کرونایی اختصاص دهیم عرضه خدمات به بیماران سرطانی محدود و تأخیر در درمان این بیماران و بیماران قلبی و عروقی باعث افزایش ریسک مرگ آنان می شود.
وی اضافه کرد: حالا مشکل درباره بیماران کرونایی شدت بیماری و بدحالی بیماران است که در ۸ ماه گذشته چنین اتفاقی نیفتاده بود که بیماران کرونایی در اورژانس جان خویش را از دست بدهند.
صادق نیت اظهار داشت: خیلی از بیماران از ترس رفتن به بیمارستان در منزل درمان می کنند که بعضی از آنان درمان های غیر علمی است و زمانی که به بیمارستان رجوع می کنند بد حال هستند و بلافاصله احتیاج به بخش ویژه دارند.
رئیس مجتمع بیمارستانی امام (ره) اضافه کرد: اگر این بیماران بموقع به بیمارستان رجوع کنند می توانیم در بخش عادی به آنان خدمات دهیم.
وی با اشاره به اینکه نگران رجوع دیر هنگام بیماران هستیم، اظهار داشت: در بعضی روزها یک یا دو مرگ در اورژانس بیمارستان امام اتفاق می افتد.
صادق نیت اضافه کرد: بیماران از خود درمانی پرهیز کنند و با استفاده از درمانگاه های ۱۶ ساعته و تماس با ۴۰۳۰ برای آنان مشخص می شود به بستری نیاز دارند یا ندارند.
وی اظهار داشت: ۷۰ تا ۸۰ درصد بیماران کرونایی که به بیمارستان رجوع می کنند با درمان سرپایی مرخص می شوند البته در ماه های گذشته این تعداد بیشتر از ۹۰ درصد بیماران را شامل می شد.
رئیس مجتمع بیمارستان امام (ره)، اضافه کرد: بیمارانی که در بخش عادی بستری می شوند دوران بستری آنان یک هفته است و بیمارانی که در بخش ویژه بستری می شوند، حداقل دو هفته تا یک ماه و برخی هم بیشتر از یک ماه دوره درمان آنان زمان می برد.
وی اظهار داشت: اگر به بیماران کرونایی آموزش مناسب داده شود آنان می توانند دوره نقاهت خویش را در خانه سپری کنند و از این کار نتایج خوبی گرفته ایم.

1399/08/06
12:05:51
5.0 / 5
1189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است