یافته محققان روسی؛

حمله كروناویروس بر مغز استخوان و جلوگیری از تشكیل گلبول های قرمز

حمله كروناویروس بر مغز استخوان و جلوگیری از تشكیل گلبول های قرمز

پژوهشگران پی بردند كروناویروس سلول های مغز استخوان را هدف قرار داده و مانع از تشكیل گلبول های قرمز جدید می شود.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه ولادی وستوک روسیه دریافتند احتمالاً کروناویروس به سلول های مغز استخوان حمله کرده و نه فقط بر گلبول های قرمز خون تأثیر می گذارد بلکه بر روند تشکیل گلبول های قرمز جدید هم اثرگذار می باشد.
یافته ها نشان میدهد مکانیسم احتمالی بیماری زایی کروناویروس با لطمه به سلول های قرمز خون مرتبط می باشد که منجر به بروز واکنش های شده که چندین نارسایی قلبی را به همراه دارد.
مرگ سلول های قرمز خون منجر به ایسکمی (عدم رسیدن اکسیژن کافی به مغز) و آنمی (کم خونی) سلول ها می شود. لطمه به نورون های مغز، عروق خونی و موانع بافت خونی در اعضای بدن نتیجه ایسکمی ناشی از عدم امکان انتقال هموگلوبین بوسیله گلبول های قرمز لطمه دیده است که منجر به بروز نارسایی در عملکرد آن بافت می شود.
همچنین اختلال در تشکیل هموگلوبین منجر به رسوب آهن سمی در بافت ها می شود.
به گفته پژوهشگران، سلول های قرمز خون هدف اصلی کروناویروس است. این سلول های قرمز خون مسئول حمل و نقل پروتئین حامل اکسیژن است.
آسیب، کاهش و نابودی گلبول های قرمز خون ناشی از لطمه به نورون های مغز، عروق خون و اعضای داخلی بدن است چونکه اکسیژن کافی به آنها نمی رسد.
محققان بهترین راه بهبود سلول های قرمز لطمه دیده خون را مصرف ویتامین B۱۲ عنوان می کنند.

1399/08/11
21:34:11
5.0 / 5
1571
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است