در گزارش پاراسول مطرح شد؛

استفاده از ماسك به عبور از سال كم آنفلوانزا كمك می نماید

استفاده از ماسك به عبور از سال كم آنفلوانزا كمك می نماید

به گزارش پاراسول مدیر گروه پاتوبیولوژی دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تهران، بر لزوم استفاده از ماسك برای جلوگیری از درگیر شدن با ویروس ها تاكید نمود.محمدرضا پورمند، در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: کرونا ویروس یک بیماری حاد تنفسی است که ریه ها را کاملاً درگیر می کند.
وی ضمن اشاره به شیوع آنفلوانزا در ایام سرد سال، اضافه کرد: استفاده از ماسک علاوه بر اینکه می تواند از ابتلاء به کرونا ویروس پیشگیری کند، می تواند سال کم آنفلوانزایی برای ما رقم بزند. بنابراین، سفارش جدی ما این است که مردم علاوه بر زدن ماسک، فاصله فیزیکی را رعایت کرده و دست های خویش را تمیز نگه دارند تا با کمترین صدمه از این ایام عبور نماییم.
پورمند در ارتباط با پیشنهاد تعطیلی شهرهای درگیر کرونا، اظهار داشت: بحث هایی است که آیا تعطیلی باید اتفاق بیافتد و جامعه را تعطیل کرد، اما آنچه مسلم است اینکه سازمان بهداشت جهانی هنوز با این مورد مشکل دارد.
وی افزود: در تعطیلی ها باید به شرایط اقتصادی افراد جامعه نگاه کرد و اینکه از نظر اجتماعی و بیماری های روحی و روانی که فاصله های اجتماعی این دفعه می تواند ایجاد نماید، توجه داشت.
پورمند اظهار داشت: در هر جامعه ای باید به دستورالعمل های بهداشتی که صادر می شود، توجه کرد و این مورد می تواند خیلی کمک کننده باشد.
وی اضافه کرد: کرونا ویروس نشان داد که نه تنها ما، بلکه جهان و مجامع علمی، آمادگی لازم برای مقابله با کووید ۱۹ را ندارند و اتفاقی بود که همه را تحت تاثیر قرار داد.

1399/08/19
23:38:51
5.0 / 5
1240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است