عضو هیئت علمی دانشكده طب سنتی مطرح كرد؛

وضعیت داروی منتسب به امام كاظم(ع) برای درمان كرونا

وضعیت داروی منتسب به امام كاظم(ع) برای درمان كرونا

به گزارش پاراسول عضو هیئت علمی دانشكده طب سنتی، ضمن اشاره به اینكه اطلاعات غیر علمی پیرامون درمان كرونا به سرعت در جامعه پخش می شود، اظهار داشت: داروی منتسب به امام كاظم(ع) برای درمان كووید ۱۹، هیچ سند علمی ندارد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، مژگان تن ساز، ضمن اشاره به اینکه کرونا یک بیماری هزار چهره است و از سویی بیماری های ویروسی درمان قطعی ندارند، اظهار نمود: تنها موضوعی که می تواند در عوارض بیماری نقش داشته باشد سیستم ایمنی و واکنش بدن به ویروس می باشد.
وی تصریح کرد: کرونا می تواند برای بعضی از افراد بیماری جدی و بسیارخطرناکی تلقی شود.
تن ساز، پیشگیری را مقدم بر درمان دانست و توجه به رعایت سفارش های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را ضروری ذکر کرد.
وی ضمن اشاره به اینکه هنوز دارو و درمان قطعی برای کرونا وجود ندارد تصریح کرد: درمان هایی همانند بخور جوش شیرین شواهد بالینی قطعی برای کنترل و درمان بیماران ندارد.
تن ساز توضیح داد: پیروی از سفارش های غذایی برای تقویت سیستم ایمنی می تواند برای جلوگیری از مبتلا شدن و یا کنترل روند پیشرفت بیماری به میزان قابل توجهی کمک کننده باشد.
وی اضافه کرد: نباید به سفارش های غیر علمی افرادی که تخصص و تجربه ای در درمان کرونا ندارند اکتفا کرد و صرفاً باید با متخصصان این حوزه برای درمان مشورت کرد.
تن ساز اظهار داشت: نمی توان صرفاً تجربه شخصی یک فرد در درمان کرونا را به کل جامعه تعمیم داد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اضافه کرد: پیروی از سفارش های سبک بهتر زندگی برای افزایش ایمنی بدن می تواند به میزان قابل توجهی برای کنترل بیماری اثرگذار باشد.
تن ساز با تکیه بر اینکه جهت استفاده از برخی داروهای طب سنتی شواهد بالینی وجود دارد، از انجام کارآزمایی های بالینی بر روی بعضی از داروهای طب سنتی اطلاع داد.
وی ضمن اشاره به اینکه تأثیر داروی منتسب به امام کاظم(ع) برای درمان کووید ۱۹ هم هیچ سند علمی ندارد، تصریح کرد: این دارو در مرحله تحقیق و کارآزمایی قرار دارد.


منبع:

1399/08/24
22:45:56
5.0 / 5
1318
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است