سرپرستار بیمارستان كامكار:

كسی اشك های پرستاران بیماران كرونا را ندید

كسی اشك های پرستاران بیماران كرونا را ندید

به گزارش پاراسول قم سرپرستار بیمارستان كامكارگفت: بعضی از همكاران به قدری درگیر بیماران می شدند كه برای آنها اشك می ریختند كه همین مسئله سبب افسردگی، مشكلات روحی و پرخاشگری شده بود همین طور تلفات و فشاركاری زیاد یك حس ناامیدی و مفیدنبودن به جهت ثمرسازنبودن اقدامات به وجود آورده بود.


سیدمحسن رضوی راد سرپرستار بیمارستان کامکار(مرکز اصلی مراقبت مقابله درمانی کرونا دراستان قم) درگفت وگو با ایسناعنوان کرد: فشار ناشی از پیک بیماری، مراجعات زیاد بیماران بدحال و ناشناخته بودن بیماری ازمهمترین مشکلات اخیر پرستاران بویژه پرستاربیمارستان کامکار که مرکزعفونی و کرونا اعلام شد، است.
وی با اشاره به اینکه ضرورت رعایت برخی ایتم ها فشار روانی و سختی مضاعفی را به کادرپرستاری تحمیل کرده است، افزود: شیوع بیماری های واگیردارکه نیازمند درگیری ذهنی بیشتر و رعایت برخی نکات مانند پوشیدن لباس های مخصوص است سختی کار را دو چندان می کند.
وی با تاکید براینکه نبود پرتکل درمانی مشخص هم ازعوامل سختی زا کار است، اظهار نمود: نداشتن دانش مشخص درباره درمان بیماری، و کم بود نیروی پرستاری آموزش دیده به وضوح در این ایام قابل مشاهده بود.
رضوی راد خاطرنشان کرد: فشارناشی از این مشکلات سبب می شود که همکاران ما در تعامل با افراد خانواده و اجتماع با مشکل مواجه شوند، به خصوص شرایط مالی نامناسب فشار روحی، روانی و استرس مضاعفی را منتقل کرد و و اثر این فشارها کاملا در کار مشخص بوده و کارکرد همکاران را تحت تأثیر قرار می داد.
وی بابیان اینکه بیمار کرونایی تا اخرین لحظات هوشیار بوده و حالت ارتباطی دارد و زمانیکه این بیمار فوت می کند برای یک پرستارکه درگیر مراقبت از بیماربوده، بسیاراذیت کننده است، تصریح کرد: بعضی از همکاران به قدری درگیر بیماران می شدند که برای آنها اشک می ریختند که همین مساله سبب افسردگی، مشکلات روحی و پرخاشگری شده بود همینطور تلفات و فشارکاری زیاد یک حس ناامیدی و مفیدنبودن به جهت ثمرسازنبودن اقدامات بوجود آورده بود.
وی با اشاره براینکه طولانی ترشدن تنش های عصبی سبب فرسودگی می شود، بیان نمود: قرار گرفتن درمحیط های استرس زا جدا از مشکلات روحی، در دراز مدت سبب ایجاد مشکلات جسمی مانند مشکلات قلب، دیابت و.. می شودو این ها از مشکلاتی شغل پرستاری است که دیده نمی گردد.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه پیشبینی ها درباره مدت کرونا غلط از آب درآمد واین یک حس شکست را به آدم منتقل می کند، اضافه کرد: پرستاری شغل سخت و پر استرسی است؛ چونکه وظیفه مراقبت از بیماری را داریم که عزیز یک خانواده است و کوچکترین خطایی جان بیمار را به خطر می اندارد.
این پرستار با تاکید براینکه اگر پرستاران احساس کنند که مسئولین درکنارشان هستند سبب تقویت روحیه شان می شود، افزود: تأمین کادر مورد نیاز بر مبنای قانون، مطالبات گذشته مانند قانون تعرفه گذاری پرستاران، تصریح در پرداخت ها و... از خواسته های پرستاران است.
وی با اشاره براینکه جامعه پرستاری احساس می کند که قدر پرستارها دانسته نشده وفشار کاری زیاد، عدم جایگاه اجتماعی مناسب و نداشتن درآمدکافی این احساس سرخوردگی راتشدید کرده است، اظهار داشت: اغلب پرستار مجبور هستند که دو شیفت کار کنند و این مشکلات در خانم ها دوچندان است؛ چونکه با داشتن فرزندان کوچک مجبورهستند از خانواده دور باشند در صورتی که درامدی هم ندارند ومسئولین می توانند حداقل در دراز مدت برای این مشکلات برنامه ریزی کنند.
منبع:

1399/09/06
20:51:48
5.0 / 5
896
تگهای خبر: آب , آموزش , بیمارستان , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است