متخصصان دانشگاه آكسفورد خبر دادند

آزمایش نوعی استروئید استنشاقی بعنوان درمان كرونا

آزمایش نوعی استروئید استنشاقی بعنوان درمان كرونا

پاراسول: نوعی ˮاستروئید استنشاقیˮ بعنوان درمان احتمالی برای ویروس كرونا از طرف متخصصان علوم پزشكی دانشگاه آكسفورد مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، در انگلیس حالا آزمایش روی این دارو موسوم به "بودزوناید" بعنوان یک درمان قابل اجرا در خانه برای بیماران کرونا در اولویت قرار گرفته است.
این آزمایش که تحت سرپرستی متخصصان دانشگاه آکسفورد در قالب برنامه ای به نام "پرینسیپل" (مخفف انگلیسی بستر آزمایش تصادفی درمان کرونا در افراد سالمند) صورت خواهد گرفت، درمان هایی را ارزیابی خواهدنمود که بتواند بهبودی افراد مبتلا به کرونای بالای ۵۰ سال را تسریع کند و از نیاز به بستری شدن آنها در بیمارستان جلوگیری نماید.
"کورتیکواستروئید بودزوناید استنشاقی" معمولا برای مدیریت بلندمدت عوارض آسم و بیماری انسدادی مزمن ریوی تجویز می شود، بدون این که عوارض جانبی جدی در کوتاه مدت به همراه داشته باشد.
در بعضی از بیماران مبتلا به کرونا، پاسخ شدید دستگاه ایمنی بدن برای مقابله با ویروس موجب ایجاد التهاب زیادی می شود که می تواند به مجاری تنفسی و ریه ها لطمه برساند.
مطالعات نشان می دهد استنشاق بودزوناید در مجاری تنفسی با رساندن هدفمندانه درمان ضدالتهابی به بخش لطمه پذیر بدن، لطمه کرونا به ریه را به حداقل می رساند.
ویروس کرونا با نام علمی Sars-CoV-2 به گیرنده های ACE2 در سلول های مجاری تنفسی متصل می شود و با وارد شدن به این سلول ها آغاز به تکثیر می کند.
مطالعات آزمایشگاهی نشان میدهد کورتیکواستروئیدهای استنشاقی موجب کاهش تعداد این گیرنده ها در مجاری تنفسی می شود و بدین سبب ممکنست جلوی ورود ویروس را به سلول های ریوی بگیرد.
شرکت کنندگان در این آزمایش تصادفی یک اسپری استنشاقی دریافت می کنند و از آنها خواسته می شود که دو بار در روز و به مدت ۱۴ روز یک دوز ۴۰۰ میکروگرم بودزوناید را استنشاق کنند. سپس وضعیت آنها به مدت ۲۸ روز پیگیری می شود و با وضعیت مشارکت کنندگانی که فقط مراقبت های معمول دریافت کرده اند، مورد مقایسه قرار می گیرد.
کریس باتلر، استاد دانشگاه آکسفورد که سرپرستی آزمایش پرینسیپل را برعهده دارد، می گوید: بودزوناید دارویی نسبتا ارزان، ایمن و با سهولت مصرف برای مجاری تنفسی است که ممکنست در درمان کرونا نقش داشته باشد.
به گزارش ایندیپندنت، وی اشاره کرد: فقط بوسیله مشارکت داوطلبان در یک آزمایش تصادفی مانند پرینسیپل است که می توانیم فواید یا مضرات بودزوناید یا درمان های مشابه را ارزیابی نماییم. برای به نتیجه رساندن آزمایش و کاهش نیاز مبتلایان به کرونا به بستری شدن در بیمارستان هنوز به داوطلبان بیشتری نیاز داریم. علاوه بر واکسن ها و اقدامات پیشگیرانه، درمان ها نیز نقش مهمی در به حداقل رساندن بار این بیماری بر جامعه دارند.1399/09/08
13:33:02
5.0 / 5
1152
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است