درخواست شورای هماهنگی معلولان فارس از رسانه ها

روز جهانی معلولان تحت الشعاع كرونا قرار نگیرد

روز جهانی معلولان تحت الشعاع كرونا قرار نگیرد

به گزارش پاراسول فارس رئیس شورای هماهنگی تشكل های غیردولتی معلولان فارس اظهار داشت: از رسانه ها می خواهیم تا روز جهانی معلولان بعنوان زمانی برای بیان مطالبات معلولان تحت الشعاع بحران كرونا قرار نگیرد.


سعید فانی دوشنبه ۱۰ آذرماه در آستانه روز جهانی معلولان در گفتگو با خبرنگاران، اظهار داشت: افراد دارای معلولیت در شرایط فعلی با مشکلات عدیده ای مواجهند و این رسانه ها هستند که می توانند این مشکلات را به مسئولان منتقل کنند.
او اظهار نمود: هرچند این مطالبات در طول سال دائما بیان شده و متاسفانه اقدامات قابل ملاحظه ای در این خصوص صورت نمی گیرد اما باز هم ما بعنوان نمایندگان این قشر مظلوم وظیفه داریم تا آنها را باردیگر تکرار نماییم.
فانی تصریح کرد: حالا مشکل اصلی افراد دارای معلولیت در کشور عدم اجرای قانون جامع پشتیبانی از حقوق معلولان بوده که مسئولان ذیربط عدم اختصاص بودجه توسط دولت به منظور اجرای آنرا علت اصلی بیان می کنند.
افزایش تورم زندگی معلولان را با مشکلات جدی مواجه کرده است
مدیر انجمن فرهنگی ورزشی و گردشگری معلولان پارس(منطقه جنوب)گفت: مشکلات معیشتی افراد دارای معلولیت در بحبوحه کرونا و با افزایش تورم موجود زندگی آنان را با مشکلات جدی مواجه کرده است.
این فعال رسانه ای تصریح کرد: مشکل تأمین وسایل و تجهیزات توانبخشی و بهداشتی، مسکن، اشتغال و بخصوص مشکلات معیشتی این روزها زندگی این افراد را شدیدا به مخاطره انداخته است.
کمک های معیشتی در حد تأمین یک کیلو گوشت نیست
فانی افزود: کمک های معیشتی دولت در حد تأمین یک کیلو گوشت هم نبوده و دردی از افراد دارای معلولیت دوا نمی کند.
او تصریح کرد: این در شرایطی است که قیمت یک ویلچر معمولی با کیفیت نامناسب الان در بازار حداقل پنج میلیون تومان بوده که گاهی تا سی میلیون تومان هم می رسد.
این فعال حوزه حقوق معلولان افزود: قیمت یک دست یا پای مصنوعی حداقل بیست میلیون تومان و یک بریس معمولی بالای ده میلیون تومان است.
معلولان خانه نشینی را بر حضور در اجتماع ترجیح می دهند
فانی تصریح کرد: وجود این مشکلات سبب شده تا افراد دارای معلولیت خانه نشینی را بر حضور در اجتماع و مشارکت در فعالیتهای اجتماعی ترجیح دهند.
وی همینطور ضمن اشاره به قطع سهمیه بنزین معلولان توسط دولت اظهار داشت: دولت در آستانه روز جهانی معلولان و بعنوان عیدی این روز سهمیه اندک ۴۰ لیتری معلولان را از این ماه قطع کرده است.
فانی تصریح کرد: علیرغم اقدامات انجام شده عدم مناسب سازی لازم در معابر و اماکن عمومی مطابق با قانون موجود و هچنین عدم استاندارد وسایل حمل و نقل برای افراد دارای معلولیت از دیگر مشکلاتی است که بارها توسط نمایندگان تشکل های افراد دارای معلولیت تکرار شده اما وضعیت کنونی کماکان برای این افراد کماکان آزاردهنده هستند.
رئیس شورای هماهنگی تشکل های غیردولتی معلولان فارس تصریح کرد: تا زمانی که نگاه و نگرش مسؤلان در مورد معلولیت و افراد دارای معلولیت تغییر نکند، به حتم شاهد تغییری در این وضعیت نخواهیم بود.
به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، از جانب سازمان ملل متحد سوم دسامبر برابر با ۱۳ آذرماه بعنوان روز جهانی معلولان نام گذاری شده است.
منبع:

1399/09/10
18:21:34
5.0 / 5
1265
تگهای خبر: بهداشت , زندگی , فعالیت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است