مجموعه ای از مداخلات درمانی در مبتلایان شدید كرونا، نجاتبخش است

مجموعه ای از مداخلات درمانی در مبتلایان شدید كرونا، نجاتبخش است

فوق تخصص بخش مراقبت های ویژه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه هیچ مبتلا به کرونایی چنانچه وارد فاز سخت بیماری شود، بطور قطع و صرفاً با یک دارو درمان نمی گردد، اظهار داشت: فرایند درمان مجموعه ای از مداخلات درمانی و بهداشتی است و صرفاً یک دارو نمی تواند نجات دهنده باشد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا هاشمیان در این رابطه توضیح داد: بیشتر تجارب ناموفق درمانی مواردی هستند که یا بیماران خیلی دیر به مراکز درمانی مراجعه نموده اند و یا از بخش های بستری دیر به بخش های مراقبت ویژه ارجاع داده شده اند.
وی با تاکید بر این که درمان بیماران بدحال کرونایی در آی سی یوها موثرتر است، اشاره کرد: بیماران نباید فقط با حال عمومی وخیم به آی سی یوها منتقل شوند.
این پزشک متخصص با اشاره به این که کووید ۱۹ با مجموعه ای از حملات ویروسی فرد را درگیر می کند، اظهار داشت: عارضه های خطرناک این بیماری همچنان درگیری ریه، کلیه، سیستم خونی و عوارض نورولوژی است.
این استاد دانشگاه، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را تا زمان دسترسی به دارو و یا واکسن قطعی برای مهار کرونا خواهان شد.
هاشمیان در ادامه با اعلان اینکه هر دارو یا واکسنی علاوه بر فواید فراون، امکان دارد عوارضی هم به دنبال داشته باشد، اظهار نمود: بعنوان نمونه عارضه نادر بیماریهای عصبی و عضلانی می تواند یکی از مضرات واکسن آنفولانزا باشد. البته عوارض واکسن آنفولانزا بسیار نادر و محدود است و در مورد واکسن های جدید حدودا هیچ گزارشی در کشور در خصوص ایجاد عارضه جدی عرضه نشده است.
این عضو هیئت علمی دانشگاه با تاکید بر این که سال قبل ویروس آنفولانزا، مرگ و میر فراوانی به همراه داشت، از کاهش موارد مبتلا شدن امسال در سرتاسر دنیا اطلاع داد.
فوق تخصص بخش مراقبت های ویژه بیمارستان دکتر مسیح دانشوری در مورد واکسن کرونا هم توضیحاتی عرضه داد و با اشاره به این که حداقل دوام و ایمنی واکسن کرونا سه ماه است، اضافه کرد: مطالعات اخیر حاکی از این است که حداقل سه ماه یا یک فصل این واکسن ماندگاری و اثر بخشی دارد. در مورد واکسن هایی که مورد آزمایش انسانی قرار گرفته اند هم حداقل تا شش ماه برگشت به بیماری گزارش نشده است.
هاشمیان، اطلاع رسانی صحیح و کوشش برای افزایش سطح سواد سلامت جامعه را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: باید سطح اطلاعات و سواد جامعه نسبت به واکسیناسیون، نحوه تاثیرگذاری و اثرات مطلوب آن ارتقا یابد.
عضو هیئت علمی دانشگاه با اعلان اینکه لازم است منافع مردم، دولت ها و بخش های درمانی در مورد واکسن، شفاف و به درستی تبیین شود، اشاره کرد: خیلی از مردم نسبت به استفاده از واکسن نگرانند، باید با آموزش های موثر و اطلاع رسانی صحیح اطمینان خاطر بیشتری برای عموم مردم در خصوص واکسینه شدن ایجاد شود؛ چونکه واکسیناسیون خصوصا در مقابل کرونا لزوم دارد و باید هر چه زودتر شرایط برای این مهم تسهیل شود.
بنابراعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، وی ابراز امیدواری کرد که سایه تلخ تحریم ها، در مورد دارو، توزیع و ورود واکسن موثر کرونا تأثیر چندانی نداشته باشد و هر چه سریعتر مردم در مقابل این ویروس واکسینه شوند.1399/09/25
22:55:36
5.0 / 5
856
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است