فرمانده عملیات مدیریت كرونا در تهران اعلام كرد

نگرانی از شیوع بیشتر كرونا به دنبال دورهمی های یلدا

نگرانی از شیوع بیشتر كرونا به دنبال دورهمی های یلدا

به گزارش پاراسول فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران ضمن اشاره به این که دورهمی های پیش روی شب یلدا، نگرانی شیوع بیشتر کرونا را دامن می زند، مداخلات بیشتر و برقراری اعمال محدودیت های جدید را با هدف کنترل اپیدمی خواهان شد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، در جلسه ستادفرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران که بامداد امروز ۲۶ آذرماه با حضور روسای دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و نمایندگان شهرداری، انتظامی و نظامی تهران برگزار شد، سازوکارهای کنترل اپیدمی کرونا در هفته های پیش رو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران از سیر نزولی آمار مبتلایان به کرونا اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای شاخصهای آماری جمعیت و میزان شیوع ویروس کرونا، شرایط تهران باید به علت تراکم جمعیت، توزیع خدمات و سایر موارد متفاوت تر دیده شود.
وی ضمن اشاره به این که دورهمی های پیش روی شب یلدا، نگرانی شیوع بیشتر کرونا را دامن می زند، مداخلات بیشتر و برقراری اعمال محدودیت های جدید را با هدف کنترل اپیدمی خواهان شد.
زالی، تقلیل ساعات کاری مشاغل و ادارات را با هدف کاهش زنجیره انتقال جلوگیری از برگزاری دورهمی های یلدایی را ضروری ذکر کرد.
فرمانده عملیات مدیریت مقابله با کرونا در کلان شهر تهران ضمن ارزیابی مطلوب طرح شهیدسلیمانی، به افزایش خدمات شهرداری و بهره مندی از ظرفیت های بهداشتی و درمانی این سازمان در جهت اجرای بهینه این طرح اشاره نمود.
زالی، اهمیت درمان موثر مبتلایان به کرونا را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: در شرایط سخت کرونایی خارج شدن داروهای موثر در درمان مبتلایان به کرونا از پوشش خدمات بیمه ای می تواند درمان را با چالش هایی روبرو کند.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران برنامه ریزی مدون و موثر را برای تولید واکسن کرونا را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: قطعا واکسیناسیون خصوصا واکسیناسیون گروه های پرخطر و کادر درمان در دستور کار است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، در این نشست مواردی نظیر ایجاد سازوکار هماهنگ پرداخت، تسهیل و سازماندهی فرآیندهای مداخله ای برای کنترل کرونا، کوشش برای ارتقا سطح سواد سلامت جامعه، تمرکز در حوزه تأمین دارو، پشتیبانی از بخش های بهداشت درمان و اجرای طرح های موثر در کنترل کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.1399/09/26
13:42:28
5.0 / 5
795
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است